Visa spouští kryptoporadenské centrum pro své klienty

Datum: 8.12.2021

Visa spouští svou vlastní platformu konzultačních a poradenských služeb pro ty, kteří mají zájem o ucelené informace o fungování kryptoměn. Nejedná se přitom jen o klienty, tedy fyzické osoby a maloobchody, které si při zmínce o poradenství představíme jako první; služba je určena i pro finanční instituce.

Jde zřejmě o krok, který má manifestovat pokročilost a potenciál ve světě kryptoměn Visy proti jejímu hlavnímu konkurenčnímu hráči na poli poskytovatelů platebních služeb, Mastercard. Pionýrem kryptoporadenství se Visa již zřejmě nestane. Dle výzkumu, jehož výsledky Visa dnes zveřejnila, má 94 % dotázaných alespoň nějaké povědomí o kryptoměnách, naproti tomu jen jedna třetina někdy kryptoměny využila jako investiční či platební médium.

V kombinaci s transakčními poplatky, které si Visa účtuje (a kvůli kterým jí dokonce britská divize obchodního giganta Amazon pohrozila pozastavením přijímání Visou vydaných platebních karet), se větší počet aktivních uživatelů kryptoměn zdá být přesně tím, co Visa potřebuje (a co si chce přitáhnout na svou stranu tím, že jim vyjde co nejvíce vstříc).

 


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme