• Úvod
  • Daňová rezidence
Offshore společnosti

Daňová rezidence

Daňová rezidence je jedním z faktorů, který určuje, kde a jak budou Vaše příjmy z různých zemí po světě zdaněny. Např. český právní řád stanoví, že pokud se v ČR zdržujete po více než 183 dní v roce, jste českým daňovým rezidentem (a zdanění dle českého práva podléhají jak příjmy z ČR, tak ze světa). V opačném případě můžete být daňovým nerezidentem, což bude mít vliv na vaši daňovou povinnost vůči ČR, která bude nižší. 

Daňová rezidence v některých státech přitom může být výhodnější než v jiných. Zároveň může docházet k situacím, kdy kvůli odlišným zákonům jednotlivých států považují dva státy jednu osobu za svého daňového rezidenta. I k tomuto účelu uzavírají státy vzájemné dohody o dvojím zdanění – ty upravují nejen určování daňové rezidence, ale také předcházejí tomu, aby se např. jeden příjem danil dvakrát. 

Jak si vybrat ideální daňovou rezidenci? Podmínky pro její získání se v jednotlivých jurisdikcích liší. V některých, které přitom mají velmi příznivé zdanění pro zahraniční příjmy, stačí přihlášení trvalého pobytu. V jiných je třeba skutečně nějakou část roku pobývat. Mají ale jedno společné. Správně zvolená daňová rezidence může výrazně pomoci při daňové optimalizaci zcela legální cestou. Obraťte se na nás a konzultujte s námi, jaké země jsou nejvhodnější pro Vaši daňovou rezidenci v kombinaci s Vaším stylem života. Probereme s Vámi sféru Vaší činností a poradíme Vám to nejlepší řešení i cestu, jak jej dosáhnout. 

Níže si můžete pročíst podrobné informace k naším dvou nejoblíbenějším jurisdikcím vztahující se k daňové rezidenci. V opačném případě nás také můžete rovnou kontaktovat pro bezplatnou konzultaci. Neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme. 

Zajímá Vás více?

Komplexnost

Založení společnosti, její usídlení, doručení apostilované dokumentace, vedení účetnictví. Vše pod jednou agenturou.

Podpora

Máte zahraniční společnost a nevíte, zda máte splněné všechny zákonné povinnosti? Pomůžeme s kontrolou a dodržením všech požadavků ze strany státu.

Management

Nejste spokojení s fungováním Vašich ředitelů? Nedodržují termíny? Zkuste nás.

Férová cena

Máte již svou offshore společnost? Chcete lepší podmínky? Změňte svého registračního agenta.

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme