• Úvod
  • Kryptoměny a účetnictví
Kryptoměny

Kryptoměny a účetnictví

Nakupujete v rámci firmy Ethereum, Bitcoin nebo jiné krypotměny? Dostáváte za zboží zaplaceno digitální měnou? Poradíme, jak pro kryptoměny vést účetnictví.

Česká účetní legislativa v současnosti neobsahuje konkrétní úpravu způsobu účtování a vykazování digitálních měn. Tuto problematiku zatím neupravují ani Mezinárodní standardy účetního výkaznictví (IFRS).

To ale neznamená, že by si účetnictví neumělo poradit s novými fenomény. Dle IFRS musí podniky u oblastí neupravených přímo standardy aplikovat účetní metody užívané na obdobné transakce tak, aby účetní závěrka věrně zobrazovala ekonomickou realitu. Rozhodujícím kritériem je právě účel pořízení kryptoměn, jak bylo naznačeno výše.

Pro potřeby českého účetnictví vydalo ministerstvo financí Sdělení k účtování a vykazování digitálních měn. Byť ministerstvo uznává, že “záměr nákupu či držení digitálních měn se napříč jejich uživateli může lišit”, doporučuje jednotné účtování a vykazování digitálních měn u všech jednotek. Doporučeným postupem je účtovat a vykazovat digitální měny jako zásobu “svého druhu”, oceňovanou pořizovací cenou.

Pokud v rámci vaší firmy začínáte s kryptoměnami operovat, ale vy nebo vaše účetní si nejste jistí, jakým způsobem zanášet kryptoměnové transakce do účetních programů a vést pro ně tak věrohodné účetnictví, obraťte se na nás. Rádi vám s účtováním kryptoměn poradíme a ukážeme vám, jak na to.

účetnictví a kryptoměny

Kryptoměny

Výhody

Provedeme Vás světem kryptoaktiv
Držíme krok s technol. pokrokem
S námi může být krypto-vizionář každý

Zajímá Vás více?

Komplexnost

Založení společnosti, její usídlení, doručení apostilované dokumentace, vedení účetnictví. Vše pod jednou agenturou.

Podpora

Máte zahraniční společnost a nevíte, zda máte splněné všechny zákonné povinnosti? Pomůžeme s kontrolou a dodržením všech požadavků ze strany státu.

Management

Nejste spokojení s fungováním Vašich ředitelů? Nedodržují termíny? Zkuste nás.

Férová cena

Máte již svou offshore společnost? Chcete lepší podmínky? Změňte svého registračního agenta.

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme