• Úvod
 • Účetní a daňové služby
Daně

Účetní a daňové služby

Učinili jste velmi odvážný krok a rozhodli jste se začít podnikat. Čeká Vás start podnikání a s tím spojená spousta administrativních úkonů. Pro jednotlivce je to opravdu náročný úkol.  S řadou činností Vám můžeme pomoci a ušetřit Vám tak drahocenný čas.

Prostudovali jste si znění příslušných zákonů? Víte, jaké jsou Vaše povinnosti například v oblasti účetnictví a daní?

Na počátku podnikání musí být vyřešena jedna důležitá povinnost a tou je vedení účetnictví. Podrobná pravidla jsou upravena zákonem o účetnictví.

Účetnictví jsou mimo jiné povinny vést:

 • právnické osoby, které mají sídlo na území České republiky,
 • zahraniční právnické osoby, které na území České republiky podnikají,
 • fyzické osoby, které jsou jako podnikatelé zapsány v obchodním rejstříku,
 • svěřenské fondy,
 • investiční fondy.

Každá zmíněná organizace má určitá specifika a může využít různých daňových výhod. Proto je dobré se s nimi seznámit a případně jich využít. Rádi Vám je představíme.

Vedení účetnictví

Podnikatelským subjektům může účetnictví vést interní zaměstnanec nebo tým zaměstnanců, případně je možné tuto službu svěřit externí společnosti.

Provedli jste si kalkulaci, jaký náklad představuje interní zaměstnanec, který Vám povede účetnictví? A víte, jaké výhody přináší vedení účetnictví externí společností?

Outsourcing vedení účetnictví přináší řadu výhod. Jedná se zejména o snížení nákladů a přenesení odpovědnosti na externí společnost, která se na vedení účetnictví zaměřuje. Díky jejich zkušenostem minimalizujete riziko špatně zpracovaného účetnictví.

Efektivní služby v oblasti účetnictví a daní dokáží společnostem přinést úspory. Naopak nesprávné postupy mohou podnik přivést až do střetu se zákonem. Proto se v úvodu podnikání rozhodujte velmi obezřetně. Pečlivě vybírejte, komu citlivé údaje o společnosti svěříte.

Jak si vybrat účetní

Ať už Vám účetnictví povede Váš zaměstnanec, sousedka, která je účetní nebo si zvolíte externí účetní společnost, musí být schopni zajistit celé spektrum služeb. U účtování dokladů a zpracování účetních závěrek povinnosti pouze začínají. Služby se musejí dotýkat i personální a daňové oblasti.

Zajištění účetních služeb může zahrnovat:

 • účtování dokladů,
 • zpracování přehledů DPH,
 • účetní závěrky,
 • daňové poradenství,
 • zpracování všech typů daňových přiznání,
 • návrhy úspor,
 • služby z personální oblasti, mzdy a odvody.

Jak je zřejmé, zvládnutí problematiky předpokládá široké znalosti a má vysoké požadavky na odbornost zodpovědných osob. Osoba vedoucí účetnictví by zároveň měla být schopna poskytnout i poradenské služby a vytipovat procesy, které mohou být efektivnější.

Má Vaše vybraná osoba požadovanou odbornost? Dokáže Vám zajistit služby ze všech zmíněných oblastí?

Proč účetnictví od Parker & Hill

Parker & Hill disponuje týmem odborníků na účetní a daňovou problematiku. Získáte komplexní služby, které jsou nejen precizní, ale přinášejí i návrhy na nejrůznější uplatnění daňových výhod především v nákladové oblasti.

Snížení daňové zátěže přináší výraznou úsporu. Vaše společnost bude zastupována profesionálně při všech úkonech týkajících se vedení účetnictví. Orientovat se v dané problematice a sledovat legislativní změny už nadále nebude Vaší povinností. Tu za Vás přebírá Parker & Hill. Samozřejmostí je i zastoupení Vaší společnosti při jednáních se státními orgány.

S čím pomáhá Parker & Hill

Parker & Hill se postará o vedení účetnictví, a to nejen pro české, ale i pro zahraniční subjekty. Pro klienty společnost zajišťuje i daňové poradenství a vedení personální agendy včetně výpočtu mezd. Pečlivě hlídá legislativní novinky a dodržování bezpečnosti při nakládání s citlivými údaji. V neposlední řadě za Vás hlídá dodržení všech termínů daňového kalendáře.

Zajímá Vás, kolik by stála taková služba? Možná méně, než myslíte. Kompletní ceník účetních služeb najdete zde.

Profesionální rekonstrukce účetnictví

Vedete si již účetnictví a nalezli jste v něm chyby? Nebo jste se ocitli v situaci, kdy jste odhalili velký počet nezaúčtovaných dokladů? Občas je nutné přistoupit k rekonstrukci účetnictví, která se postará o napravení situace. I takto náročný proces můžete svěřit naší kanceláři.

Podnikejte v zahraničí

Má Vaše společnost ambice uspět na zahraničním trhu? Zajímá Vás vyšší prestiž a nové možnosti přeshraniční spolupráce? Pak můžete využít některou z forem zahraniční společnosti.

Poskytování onshore i offshore účetnictví

Parker & Hill se postará také o vedení účetnictví a podávání daňového přiznání pro společnosti registrované v U.K. či na Kypru. Pro společnosti registrované v Hong Kongu nebo Singapuru zpracuje uzávěrky, audit a nahlášení mzdové agendy.

Účetní služby za příznivou cenu

Parker & Hill je tu pro malé i velké podniky. Proto si můžete zvolit ze tří základních balíčků. Balíček služeb Basic je tu pro podniky s malou frekvencí faktur a nákupů, co nepotřebují zpracování DPH.

Balíček služeb Standard tu je pro malé podniky s počtem dokladů do 50 ks. Služby v balíčku Profesional jsou tu pro velké podniky s větším objemem účetních dokladů. Dále můžete využít služeb mzdové a personální evidence nebo si vybrat z dalších služeb.

Konzultace zdarma

Uvažujete o změně a chcete díky pečlivému přístupu najít úspory? Chcete partnera, na kterého se budete moct spolehnout? Obraťte se na Parker & Hill. Během bezplatné konzultace se dozvíte vše potřebné. Rádi Vám pomůžeme.

Daně

Výhody

daňové poradenství
individuální přístup
pro české i zahraniční entity

Zajímá Vás více?

Komplexnost

Založení společnosti, její usídlení, doručení apostilované dokumentace, vedení účetnictví. Vše pod jednou agenturou.

Podpora

Máte zahraniční společnost a nevíte, zda máte splněné všechny zákonné povinnosti? Pomůžeme s kontrolou a dodržením všech požadavků ze strany státu.

Management

Nejste spokojení s fungováním Vašich ředitelů? Nedodržují termíny? Zkuste nás.

Férová cena

Máte již svou offshore společnost? Chcete lepší podmínky? Změňte svého registračního agenta.

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme