Offshore společnosti

Paraguay

Parker & Hill nabízí svobodu a dobrodružství v rámci all-inclusive programu v Paraguayi. V průběhu týdenní návštěvy, Vám pomůžeme získat paraguayský trvalý pobyt (a po třech letech potenciálně paraguayské občanství a cestovní pas) společně s paraguajským bankovním účtem.

PROČ PARAGUAY

Paraguay je vhodným místem pro trvalý pobyt, protože:

 • Paraguay je zemí s teritoriálním zdaněním fyzických osob. V Paraguayi neexistuje daňová povinnost pro zahraniční příjem – toto může být užitečné zejména pro držitele kryptoměn, kteří často mění své krypto na fiat.
 • Získání trvalého pobytu v Paraguayi je globálně nejjednodušším a nejlevnějším procesem (přibližně 2x dostupnější než v Panamě). Na rozdíl od Panamy si nemusíte zakládat bankovní účet ani místní společnost.
 • K získání trvalého pobytu stačí dvě 3denní návštěvy v Paraguayi, druhou povinnou návštěvu imigračního úřadu mohou navíc absolvovat naši právníci, kteří obdrží plnou moc (první návštěva zahrnuje vaši prověrku a zahájení procesu, během druhé návštěvy si vyzvednete průkaz trvalého pobytu a požádáte o paraguayský občanský průkaz – tzv. cédula.)
 • Paraguay není na seznamu zemích blokovaných v rámci EU (jako Panama); proto posílání peněz z bank EU do Paraguaye funguje bezproblémově.
 • Paraguay není signatářským státem CRS (Common Reporting Standard), proto nereportuje žádné finanční a daňové informace svých rezidentů do zahraničí.
 • Zrušení vašeho pobytu v EU přináší mnoho výhod. Liší se v závislosti na státě, ale v mnoha evropských zemích toto znamená např. žádnou povinnou vojenskou službu nebo absenci povinnosti hradit sociální a zdravotní pojištění.
 • Navíc se vaším novým domovem automaticky stanou dva nové kontinenty – EU, kde můžete díky svému občanství EU pobývat na dobu neurčitou bez jakýchkoliv povolení, a Jižní Amerika, kde se můžete také volně pohybovat bez pasu díky paraguayskému občanskému průkazu.
 • Možnost vybrat si globální mezinárodní zdravotní pojištění.
 • Navíc správa vašich společností usídlených v Evropě je stále možná (např. pomocí „alternativního autentizátoru pro zahraniční rezidenty“ v případě Slovenska.)

PLÁN ZAHRNUJE

 • Zpáteční letenky z Evropy do Asunciónu (all-inclusive tarif*)
 • Ubytování v 5hvězdičkovém luxusním hotelu během obou návštěv Asunciónu (plán all inclusive*)
 • Instrukce pro váš domovský stát v rámci získání veškeré požadované dokumentace pro trvalý pobyt (tento proces obvykle trvá 4 až 6 týdnů) (všechny plány)
 • Doručení veškeré potřebné dokumentace k zahájení imigračního procesu našim paraguayským právníkům (všechny programy)
 • Návštěva imigračního úřadu se všemi připravenými dokumenty
 • Instrukce ohledně postupů, které byste měli vykonat ve své domovské zemi pro zrušení vašeho současného trvalého pobytu, a s tím související zrušení všech pojištění. Prosím, berte na vědomí, že místní legislativa a konkrétní postupy se mohou v každé zemi lišit.
 • Doporučení ohledně získání mezinárodního globálního zdravotního pojištění

Často kladené otázky

POVAŽUJETE TENTO BYZNYS ZA ETICKÝ NAPŘÍČ JEDNOTLIVÝMI STÁTY?

Samozřejmě. Máme pozitivní zpětnou vazbu od lidí, kteří se rozhodli vzdát se současného trvalého pobytu a zaměnit jej za ten v Paraguayi. Pokud se velké množství osob rozhodne pro změnu svého trvalého pobytu, není problém v nich, ale v jejich domovských státech.

MYSLÍTE SI, ŽE Z VAŠICH SLUŽEB BUDOU PROFITOVAT POUZE ZÁMOŽNÍ LIDÉ?

Paraguayský trvalý pobyt je nejlevnější na světě a může si ho dovolit většina obyvatel vyspělých zemí EU.

JE PARAGUAY BEZPEČNOU ZEMÍ?

Paraguay je považován za bezpečnou jihoamerickou zemi.

JE PRO MĚ SNADNÉ ZÍSKAT V PARAGUAYI TRVALÝ POBYT?

Získání trvalého pobytu v Paraguyai je pravděpodobně tím nejlevnějším a nejsnadnějším procesem. Dvakrát do měsíce musíte Paraguay navštívit na alespoň 3 pracovní dny. Během dalšího měsíce pak obdržíte paraguayské národní ID (tzv. cedúla).

MŮŽETE MI SHRNOUT VŠECHNY DOKUMENTY, KTERÉ BUDU POTŘEBOVAT PRO ZÍSKÁNÍ TRVALÉHO POBYTU V PARAGUAYI?

 1. Rodný list
 2. Platný cestovní pas. Doporučujeme mít dva pasy, pokud to vaše domovská země umožňuje.
 3. Výpis z trestního rejstříku z vaší domovské země a země vašeho současného pobytu (maximálně 6 měsíců starý pro všechny návštěvy).
 4. Doklad o obdržení vysokoškolského titulu (pokud jej máte). Paraguayský trvalý pobyt lze získat i bez vysokoškolského vzdělání, ale v takovém případě musíte paraguayskému imigračnímu úřadu prokázat, že máte na bankovním účtu zůstatek odpovídající 70 000 USD nebo uložit přibližně 5 000 USD v National Paraguayan Bank. U jakéhokoli evropského vysokoškolského titulu (stačí bakalářský) nemusíte dokládat žádné příjmy.
 5. Oddací list (nepovinné).

JE TATO SLUŽBA DOSTUPNÁ PRO VŠECHNY?

Nespolupracujeme s politiky a politicky exponovanými osobami. Proto si vyhrazujeme právo na ověření našich klientů.

JE TRVALÝ POBYT V PARAGUAYI VHODNÝ PRO CESTOVATELE A DRŽITELE KRYPTOMĚN?

Pokud se vzdáte trvalého a daňového pobytu ve své domovské zemi (v takovém případě byste tam neměli trávit více než 6 měsíců v roce), s trvalým pobytem v Paraguayi nemáte jako fyzická osoba povinnost platit jakékoliv daně ze svého zahraničního příjmu.

Doporučujeme, abyste na všech kryptoburzách používali své paraguayské národní ID a doklad o adrese. Jakýkoli (nejen) příjem z kryptoměn mimo Paraguay je pro paraguayský daňový úřad osvobozen od daně. Tudíž věční cestovatelé i držitelé kryptoměn toto mohou ocenit.

Nastálé situace prosím vždy konzultujte s právníky a účetními v daných zemích.

JAK ČASTO MUSÍM PARAGUAY NAVŠTÍVIT, ABYCH ZDE MĚL PALTNÝ TRVALÝ POBYT?

Jednou za tři roky.

MÁM POVINNOST, JAKOŽTO PARAGUAYSKÝ REZIDENT, PLATIT ZDE ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ?

Pouze v případě, že se rozhodnete být zaměstnancem společnosti na Paraguayi, v dalších případech nikoliv.

Rovněž vám můžeme pomoci se získáním mezinárodního zdravotního pojištění, které pokrývá léčebné výlohy takřka ve všech zemích světa.

POTŘEBUJI NĚJAKÉ OČKOVÁNÍ PRO POVOLENÍ KE VSTUPU DO PARAGUAYE

Žádné zvláštní očkování není vyžadováno. 

Zajímá Vás více?

Komplexnost

Založení společnosti, její usídlení, doručení apostilované dokumentace, vedení účetnictví. Vše pod jednou agenturou.

Podpora

Máte zahraniční společnost a nevíte, zda máte splněné všechny zákonné povinnosti? Pomůžeme s kontrolou a dodržením všech požadavků ze strany státu.

Management

Nejste spokojení s fungováním Vašich ředitelů? Nedodržují termíny? Zkuste nás.

Férová cena

Máte již svou offshore společnost? Chcete lepší podmínky? Změňte svého registračního agenta.

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme