Mastercard se ještě více otevře kryptoměnám

Datum: 15.2.2021

Minulý týden jsme Vás v článku o dalším růstu bitcoinu informovali i o leviatanské investici Tesly a jejím záměru rozšířit bitcoin mezi širokou veřejnost; Tesla tak chce zvýšit šance, že hodnota bitcoinu dále poroste (čtěte zde). Zdá se, že plán Tesly zatím vychází. Od vydání citovaného článku se kromě růstu hodnoty bitcoinu o téměř půlčtvrtého tisíce USD na poli kryptoměn objevila ještě alespoň jedna poměrně zásadní informace.

Už v minulosti navázali oba giganti ve světě platebních karet, Visa i Mastercard, spolupráci s platformou Wirex. Výsledkem byl vznik kryptokaret – ty umožňují zaplatit v obchodě kryptoměnou, přičemž ale kryptoměna fakticky z účtu neodejde. Namísto toho je kryptoměna nejpozději v okamžiku transakce převedena na fiat (v síti Wirex) a tím je pak placeno (v síti Visa/Mastercard).

Nyní však Mastercard oznámila úmysl propojit se s kryptoměnami ještě těsněji – hodlá zpracovávat transakce kryptoměn přímo ve své síti, tedy bez prostředníka, jak tomu bylo doteď skrze spolupráci s Wirexem. K detailům jako minimální hodnota transakce se zatím Mastercard nevyjádřila. Jisté ale je, že jsme zase o krok blíž běžnému placení kryptoměnami v obchodech.


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme