• Úvod
  • Kryptoměny
  • Bitcoin překročil hranici 46.000 USD, vděčí za to investici Tesly

Bitcoin překročil hranici 46.000 USD, vděčí za to investici Tesly

Datum: 10.2.2021

Elon Musk již koncem ledna letošního roku na svém Twitteru uváděl určité indicie ohledně kladného vztahu k bitcoinu. Tyto indicie pak získaly kvantifikovatelné obrysy v pondělí, když Tesla ve své výroční zprávě oznámila, že nakoupila bitcoiny za 1,5 mld. USD.

Ačkoli bitcoin zažívá významný růst už nějaký ten pátek (v průběhu loňského roku vzrostla jeho hodnota o 300 %), investice technologického giganta hodnotu kryptoměny ještě posílila. Bitcoin tak dosáhl na své nové maximum – dnes dokonce 46.000 USD (to je o 2.000 USD než v pondělí)

Tesla také oznámila, že hodlá v dohledné době umožnit platbu bitcoinem za nákup svých elektromobilů. To na obrat bitcoinu pochopitelně zatím nebude mít takový vliv jako stejný krok avizovaný poskytovatelem platebních služeb PayPal koncem loňského roku. Nicméně je očividné, že Tesla se hodlá aktivně podílet tom, aby se možnost platit bitcoinem (a kryptoměnami obecně) šířila k běžným uživatelům a hodnota bitcoinu tak dále rostla. Aby také ne, uvážíme-li, jaké množství bitcoinu Tesla nakoupila.


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme