• Úvod
  • Kryptoměny
  • SEC má moc změnit budoucnost kryptoměn. O projektu ETF rozhodne 30. září.

SEC má moc změnit budoucnost kryptoměn. O projektu ETF rozhodne 30. září.

Datum: 5.9.2018

Ve světě kryptoměn se nyní pozornost všech ubírá na tento měsíc, kdy má americké SEC rozhodnout o schválení, či odmítnutí VanEckova bitcoinového ETF fondu SolidX Bitcoin Trust. Rozhodnutí SEC padá na poslední zářijový den. SEC je v překladu Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států amerických, v angličtině se jí říká U.S. Securities and Exchange Commission, neboli SEC.

Většina odborníků se shoduje, že pokud SEC dá tomuto projektu zelenou, mohl by mít pozitivní vliv na celý sektor digitálních měn. Jinými slovy jeho odmítnutí by znamenalo zkázu. Někteří se dokonce domnívají, že k odsouhlasení bitcoinového ETF tak, či onak dojde.

Postačí kvalitní prezentace regulátorům a vytvoření silné poptávky. Pro některé je samozřejmostí, že ke schválení dojde ještě teď v září. Jiní hodlají čekat do příštího roku, kdy projekt SolidX podle nich oficiálně dozraje.

Každý teď s napětím čeká na finální rozhodnutí. SEC během letošního roku zamítla mnoho jiných kryptoměnových ETF projektů. Mezi těmi neschválenými byl, například, fond dvojčat Winklevossových, kteří jsou po celém světě známí jako největší propagátoři kryptoměn s obrovským majetkem. Jsou rovněž považováni za miliardáře „vzešlé z nové třídy aktiv“.

Pro klasické investory představuje sektor virtuálních měn přílišnou nejistotu a rizika. ETF umožňuje cestu do světa institucionálních investic. Pokud by se navázalo nové ETF, dostane se těmto investorům snadné, jasné a přehledné cesty k této třídě aktiv.


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme