Jack Dorsey končí jako CEO společnosti Twitter

Datum: 2.12.2021

Jack Dorsey, spoluzakladatel a vedoucí tvář Twitteru, s okamžitou platností odstupuje ze své role generálního ředitele, oznámila v pondělí tisková mluvčí společnosti. Odchod přichází šest let poté, co se Dorsey vrátil do funkce generálního ředitele, aby pomohl dostat Twitter zpátky mezi špičku firem podnikajících na sociální síti.

Jeho cíl se mu splnil, Twitter za jeho působení zaznamenal téměř zdvojnásobení hodnoty svých akcií, dosáhl ziskovosti, vykázal první miliardové čtvrtletí a dnes se řadí k desítce největších sociálních platforem na internetu.

I přes všechny úspěchy však společnost čelila v posledních dvanácti měsících několika nepříjemnostem, mezi které například patří narčení z cenzury související se zablokováním twitter účtu Donalda Trumpa po nepokojích před americkým Kapitolem (právní spory stále trvají) nebo vypořádání se s hospodářskou ztrátou, kterou firma vykázala třetí kvartál tohoto roku.

Otěže společnosti má po Jacku Dorsey převzít dosavadní technický ředitel firmy Parag Agrawal. Toho pak čeká poměrně náročný start jeho nové kariéry, dle interních cílů Twitteru, by měla společnost do konce roku 2023 získat alespoň 315 milionů denních aktivních uživatelů a zdvojnásobit své roční příjmy.

 


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme