• Úvod
  • Kryptoměny
  • Hacker ukradl 625 milionů dolarů z kryptoměnové hry Axie Infinity

Hacker ukradl 625 milionů dolarů z kryptoměnové hry Axie Infinity

Datum: 31.3.2022

Úspěšná NFT hra Axie Infity se stala terčem hacku, při kterém se útočníkům podařilo odčerpat kryptoměny v hodnotě přes 625 milionů dolarů. Jde o jeden z dosud největších „decentralizovaných finančních“ hacků vůbec.

Axie Infinity je videohra podobná hře Pokémon, která se hraje na počítači. Hráči ve hře chovají a bojují s digitálními monstry zvanými „axies“. Každý „axie“ je spojený s nezaměnitelným tokenem (NFT), což z každého monstra činí originální a nezaměnitelnou hrací postavu. Hráči mohou v rámci hry vydělávat kryptoměny, které si následně skrze burzy mohou ze hry vyvést a převést do FIAT měn nebo jiných kryptoaktiv.

Hra běží v kryptoměnové síti Ronin, což je sidechain postavený na základech blockchainové sítě Etherum. Hackerům se podařilo zfalšovat soukromé klíče a prolomit obranu proti falešným transakcím, čímž se dostaly k prostředkům, které skrze tzv. most plynuly z videohry na blockchain.

Společnost Sky Mavis, která hru Axie Infinity včetně sítě Ronin vyvinula, informovala o hacku v úterý 29. března. Ve svém příspěvku objasnila, že k hacku došlo již 23. března, a i přesto, že k odhalení došlo se zpožděním, byly všechny další hrozící důsledky zažehnány a hra funguje v normálním režimu dál. 


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme