Dobří holubi se vracejí: Česká zbrojovka opět na burze

Datum: 5.10.2020

Uběhlo necelých 13 let od doby, kdy tehdejší většinový vlastník skoupil akcie od minoritních akcionářů a stáhl akcie České zbrojovky a.s. z oběhu. Současný vlastník, Česká zbrojovka Partners SE, nyní oznámila propozice nadcházející nabídky akcií na pražské burze. Nabídka bude rozdělena na veřejnou (pro drobné investory) a neveřejnou (pro mezinárodní instituce).

Celkem může být upsáno až 12 milionů akcií v průměrné nominální hodnotě 330 korun. Pokud by se tedy upsaly všechny, získá tak společnost 4 mld. Kč a investoři celkem třetinový podíl. Kromě podílu ve společnosti také Zbrojovka přislíbila rozdělit do dividend třetinu svého zisku.

Česká zbrojovka má na českém i světovém trhu dobré jméno. S takřka stoletou tradicí patří mezi deset největších výrobců ručních palných zbraní na světě, své výrobky vyváží do více než sto zemí světa. Z výtěžku hodlá Zbrojovka financovat především expanzi do USA – tam sice vyváží už dlouhá desetiletí, nyní však plánuje výstavku nového výrobního závodu ve státě Arkansas.

Zbrojovka přijímá objednávky akcií (nejmenší možný počet je 10 kusů) do začátku října. Po prvním říjnu budou akcie volně obchodovatelné na pražské burze.


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme