• Úvod
  • Kryptoměny
  • Zpět ke kořenům – Domino’s Pizza slaví Bitcoin Pizza Day

Zpět ke kořenům – Domino’s Pizza slaví Bitcoin Pizza Day

Datum: 27.5.2021

Navzdory řadě nešťastných příhod, které v uplynulých čtrnácti dnech postihly bitcoin, pilotní kryptoměna dlouhodobě stále hlouběji proniká do obecného povědomí i na trh. Přirozeně se tedy objevují nové způsoby využití kryptoměny. Vedle možnosti platit kryptoměnami za produkty a služby (i když ani na ty není zcela spoleh, že, Teslo) je tu také možnost vyplácet v kryptoměně mzdu svým zaměstnancům. Donedávna byl tento způsob výplaty mzdy spojen především se subjekty, jejichž předmět činnosti s kryptoměnami přímo souvisí.

Nyní však s podobným konceptem přišla největší z nizozemských franšíz amerického fast foodového řetězce Domino‘s Pizza. 16 poboček franšízy svým zaměstnancům nabídne možnost vyplatit částku, která přesáhne jejich minimální mzdu (pozn.: nizozemský právní řád určuje minimální mzdu individuálně, v závislosti na věku zaměstnance a odpracovaných hodinách), v bitcoinech. Zejména mladým zaměstnancům (u kterých provozovatel franšízy především předpokládá, že budou mít o využití tohoto režimu vyplácení mzdy zájem) tak chce Domino’s Pizza usnadnit pravidelné investování do kryptoměn.

Není náhodou, že si Immensus Holding (provozovatel dotčených poboček Domino’s Pizza), vybral pro oznámení inovace právě 22. květen. Toto datum je totiž kryptoměnným nadšencům známé jako Bitcoin Pizza Day. Téhož dne v roce 2010 provedl Laszlo Hanyecz první komerční (a také pravděpodobně nejdražší) transakci bitcoinem. Koupil tehdy za 10.000 bitcoinů dvě pizzy – každá z nich by i dnes, v době, kdy hodnota kryptoměny značně poklesla, stála přes 170 milionů USD.


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme