XRP jako nastupující, čistě transakční měna

Datum: 19.2.2020

Oblast kryptoměn již dávno není otázkou pouze Bitcoinu, Etherea nebo třeba Litecoinu. Ve světě virtuálních platidel již dlouhou dobu figuruje celá řada dalších hráčů. V současné době se odhaduje, že počet stávajících kryptoměn je zhruba 2 600. Zatímco některé fungují celosvětově a jsou přístupné širokému spektru uživatelů, pro některé (mnohdy lokálně využívané), tento stav neplatí. Určitá část virtuálních platidel je teprve ve fázi testování v rámci několika dílčích států a na svůj celosvětový rozmach teprve čekají.

Příkladem budiž kryptoměna XRP od společnosti Ripple. V rámci USA, EU, Mexika, Filipín a Austrálie je dle tiskové zprávy společnosti tato měna již ve fázi budování likvidity, respektive jejího postupného zvyšování. V praxi to pak znamená, že aby mezinárodní obchod mohl být uskutečněn za užití dané kryptoměny, musí existovat určité reálně finanční zásoby jako prostředek právě likvidity daného převodu.  Za této situace totiž nebude převod vázán na žádnou konkrétní národní měnu, což ušetří mnoho transakčních nákladů. Navíc samotný převodní proces trvá řádově desítky sekund a neomezuje se na pracovní dny, jak to bývá u klasických bank.

Vzhledem k faktu, že XRP svoji likviditu teprve buduje, nemá dostatek reálných finančních prostředků na plošné mezistátní převody peněz. Vzhledem k výše uvedenému v současné době funguje likvidita vždy pro konkrétní transakci, a to dle potřeby.

Společnost XRP uvádí, že v rámci nejhustěji osídlené oblasti mezi USA a Mexikem v tuto chvíli probíhá 7 % všech plateb mezi těmito státy právě za využití XRP. Postupný význam a důvěry v tuto kryptoměnu tak samozřejmě láká nové klienty, ale také investory tohoto projektu.

Společnost Ripple tak postupně pro vlastní kryptoměnu buduje celosvětovou likviditu, kdy současným plánem je dle tiskového prohlášení otevření nových koridorů virtuální měny XRP, a to po celém světě.


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme