Vláda schválila nové kompenzační balíčky pro podnikatele

Datum: 19.2.2022

Vláda Petra Fialy (ODS) schválila nové kompenzační programy pro podnikatele. Z rozpočtu na ně má vyčlenit přes pět miliard korun. Dotace budou rozlečeněny do čtyč programů podpory a první by měl b‎‎ýt vypsán zhruba do týdne.

Programy, které vláda odsouhlasila jsou následující; COVID adventní trhy, COVID nepokryté náklady – sektorová podpora, COVID 2022 – sektorová podpora a COVID bus. V každém programu budou platit jiné podmínky čerpání, stanovena je i různá maximální výše pomoci.

Program COVID adventní trhy bude pro stánkaře, kteří kvůli prosincovým opatřením přišly o své zisky. Stánkaři budou mít nárok na pomoc podle počtu stánků a dní protiepidemick‎ých omezení. Programy COVID Nepokryté náklady a COVID 2022 se budou týkat cestovního ruchu, stravování, ubytování, prádelen a pořádání akcí. Pomoc budou moci čerpat podnikatelé, kteří od 1. listopadu do 31. prosince zaznamenali pokles obratu alespoň o 50 procent v porovnání se stejným obdobím roku 2019.

Pro zájezdové dopravce s propadem obratu v opět o více než 50 % proti roku 2019 bude připraven program COVID bus. Podnikatelé si budou muset vybrat jeden dotační titul, příspěvky nebude možné kombinovat.


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme