Svatý Vincenc a Grenadiny – mezinárodní obchodní společnosti budou zdaněny

Datum: 30.1.2019

V jurisdikci Svatý Vincenc a Grenadiny došlo k několika legislativním změnám týkajících se zdanění International Business Companies (IBC). S účinností od 1. ledna 2019 budou všechny nové IBC zdaněny sazbou ve výši 30 % z celosvětového příjmu (tj. příjmy získané v Sv. Vincenci a Grenadinách a mimo Sv. Vincenc a Grenadiny).

IBC založené před 1. lednem 2019 budou i nadále osvobozeny od daně až do roku 2021. Důvodem změn je to, že Evropská unie upozornila, že Sv. Vincenci a Grenadiny mohou být zařazeny na černou listinu („blacklist“), pokud do 31. prosince 2018 nedojde k určitým změnám v daňovém režimu.

Aby nedošlo k umístění na blacklist, bylo požadováno zdanit IBC podobnou nebo stejnou sazbou daně jako místní společnosti, která činí 30 %.

Svatý Vincenc a Grenadiny tak nyní daní celosvětové příjmy IBC, ale během příjímání nových zákonů se všeobecně očekávalo, že tato jurisdikce přejde k teritoriálnímu systému zdanění nebo-li zdanění pouze těch příjmů, které byly získány v jurisdikci a osvobození příjmů získaných mimo jurisdikci. IBC získávající svůj příjem mimo jurisdikci by tak nadále zůstaly osvobozené od daní. Vláda se však rozhodla odložit přechod na teritoriální systém zdanění na pozdější dobu.


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme