Ruskou zmrzlinu už v obchodě nekoupíte

Datum: 3.3.2022

V dnešním článku si rozebereme záležitost, která je spíše odlehčením, pro jinak dnes velice vážn‎ý a nepřízniv‎ý v‎ývoj událostí. V minul‎ých článcích jsme si rozebrali tvrdé ekonomické sankce a jaké dopady to Rusku přinese, dnes si však popíšeme sankci, která pravděpodobně Rusko na kolena nesrazí, ale ve své symbolice si smysl jistě najde.

V‎ýrobce zmrzliny značky Prima, společnost Bidfood Czech Republic se rozhodla, že přejmenuje svou Ruskou zmrzlinu na Ukrajinskou zmrzlinu. Výrobce tím chce vyjádřit solidaritu s Ukrajinou a s jejími obyvateli, kteří čelí útoku ruské armády. Společnost to uvedla na svém webu. Nová zmrzlina by se na trh měla dostat na začátku dubna. 

Ruská zmrzlina se vyrábí v Česku od roku 1992 a ročně se jí prodají miliony kusů. Firma se podle svého vyjádření rozhodla zmrzlinu přejmenovat v den ruské invaze na Ukrajinu. Kromě názvu se změní také obalu.

Vedoucí divize Prima Prokop Volf ke změně uvedl: „Chceme vyjádřit solidaritu s Ukrajinou a s jejími obyvateli. Cítíme morální povinnost vymezit se alespoň touto formou proti agresivnímu a nespravedlivému počínání představitelů Ruska a dát jasnou zprávu lidem z Ukrajiny žijícím v České republice či na Slovensku, že na ně myslíme a podporujeme je.”


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme