Ruská pobočka společnosti Home Credit bude na prodej

Datum: 12.10.2021

Skupina Home Credit, která se zabývá výhradně spotřebitelskými půjčkami, se za dobu své existence rozšířila do celé střední a východní Evropy, devíti zemí Asie a většiny zemí bývalého Sovětského svazu. Zdá se však, že přítomnost v Rusku by pro společnost Home Credit mohla být brzy minulostí. Na veřejnosti se totiž objevily informace, že česká investiční skupina PPF hledá pro aktivity své úvěrové společnosti na území Ruska kupce.

Informace o možném rozprodání některých částí společnosti PFF se objevily již na jaře tohoto roku, kdy PFF přišla o svého zakladatele a hlavního akcionáře Petra Kellnera. Ten se stal v březnu tohoto roku obětí havárie vrtulníku na Aljašce. Dědičkou a novým hlavním akcionářem se stala manželka Renata Kellnerová, která se hned po svém nástupu do vedení musela vypořádat s velice špatným hospodářským výsledkem firmy, způsobeným pandemickou situací. (Společnost za minulý rok vykázala ztrátu téměř 600 milionů eur, tedy téměř 15 miliard korun.)

Podle některých zdrojů, je největším zájemcem maďarská bankovní skupina OTP, která už údajně započala s analýzou a detailní kontrolou aktivit společnosti Home Credit. Pokud by pak k prodeji skutečně došlo, šlo by s jistotou o jednu z největších akvizic na ruském finančním trhu.

 


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme