Ready made firmy

Co jsou Ready made firmy?

Ready made firmy jsou předzaložené společnosti. Jsou používány k mnohým podnikatelským účelům. Jedná se o společnosti, jenž byly založeny v minulosti a splňují veškeré náležitosti dle právního řádu příslušného státu. Tyto firmy neprovozují žádnou podnikatelskou činnost.

Jsou určeny pouze k prodeji. Jejich zakladatel když tuto společnost založí, dosadí potřebný počet osob a následně nechá společnost zapsat do obchodního rejstříku. Jakmile je společnost zapsána, tak ji udržuje v chodu, tedy v případě potřeby hradí veškeré nutné poplatky spojené s chodem společnosti, například za sídlo či případně i kancelářské prostory.

Tento zakladatel resp. majitel ready made firem je zpravidla osoba podnikající v oboru ready made společností a souvisejících záležitostí a je schopen poskytnout zákazníku ready made firmu přesně podle jeho představ a potřeb. Tahle firma je tedy následně prodána, resp. převedena na nového majitele, který ji může používat k daným účelům. Ready made společnost je již založená, avšak jak bylo uvedeno nikdy nevyvíjela obchodní či podnikatelskou činnost.

Proč chtít předpřipravenou firmu?

Výhodou takovéto firmy je však mnohdy taky její historie. Například co se týká celkové účasti na veřejných zakázkách či v rámci specifických obchodních jednání je jistě výhodou mít společnost, která již nějakou tu delší dobu funguje. Existují však i jiné přednosti ready made firem. Avšak hlavní výhoda je především delší existence společnosti.

Rovněž se takový typ firmy hodí v případě rychlé potřeby vlastnit nějakou společnost. Například když není čas na založení vlastní společnosti z důvodu dodržení zdlouhavého byrokratického postupu v některých státech. Zde je výhodou, že firmu můžete vlastnit prakticky okamžitě. Resp. převod může být realizován po dohodě s prodejcem ready made firmy téměř ihned.

Potřebujete-li ihned vlastnit společnost, pak jsou ready made firmy ideálním prostředkem. Ready made firmy se vyskytují v mnoha jurisdikcích. Jak offshorových tak i v jurisdikcích označovaných jako onshore. Lze si tedy vybrat z mnoha ready made firem napříč jednotlivými státy.

Máte zájem o ready made firmu? Kontaktujte nás!

Kontaktní formulář

Co se týká typů jednotlivých ready made firem, vždy je dostatek nejběžnějších typů společností, tedy společností s ručením omezeným, nicméně v nabídkách jsou i jiné typy společností ready made.

Zajímá Vás více?

Komplexnost

Založení společnosti, její usídlení, doručení apostilované dokumentace, vedení účetnictví. Vše pod jednou agenturou.

Podpora

Máte zahraniční společnost a nevíte, zda máte splněné všechny zákonné povinnosti? Pomůžeme s kontrolou a dodržením všech požadavků ze strany státu.

Management

Nejste spokojení s fungováním Vašich ředitelů? Nedodržují termíny? Zkuste nás.

Férová cena

Máte již svou offshore společnost? Chcete lepší podmínky? Změňte svého registračního agenta.

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme