• Úvod
  • Podmínky pro založení s.r.o.

Podmínky pro založení s.r.o.

Začínáme podnikat

Než začnete podnikat, je dobré si pořádně rozmyslet, zda budete podnikající fyzická osoba nebo si za účelem svého podnikání založíte právnickou osobu. Jestliže se rozhodnete pro právnickou osobu, jedna z možných právních forem je společnost s ručením omezeným (s.r.o.). V České republice jsou s.r.o. velmi oblíbené. Je to nejhojněji využívaná právní forma.

Důvodů je více. Jedním z nich určitě je i ten, že podmínky založení s.r.o. nejsou nijak přísné, a to zvlášť po zrušení povinnosti skládat základní kapitál v částce 200 000 Kč. Toto je v souladu se směřováním Evropské unie, která má jako svůj dlouhodobý cíl zjednodušit podmínky založení sro.

I tak však zůstává řada podmínek, které před založením společnosti s ručením omezeným a dále pak i za jejího trvání, musíte splňovat. Zda-li všechny zákonem požadované podmínky založení s.r.o. splňujete, kontroluje při posuzování žádosti o zápis nové společnosti do obchodního rejstříku, příslušný rejstříkový soud.

Podmínky pro založení s.r.o.

Každá společnost musí mít název. Název společnosti musí být co nejvíce originální. Tedy takový, aby ho nebylo možné zaměnit s názvem nějaké jiné, již existující společnosti.

Mezi další podmínky pro založení s.r.o. patří zřízení sídla společnosti a také jmenování zákonem předvídaných orgánů. Osoby, které figurují v orgánech společnosti, musí splňovat zase další stanovené podmínky. V případě například statutárního orgánu, tedy jednatele, musí být tuto funkci zastávající osoby svéprávné a bezúhonné.

Jako další patří mezi podmínky založení s.r.o. požadavek na získání a doložení všech potřebných živnostenských oprávnění. Tato oprávnění získává právnická osoba na sebe. Jedná-li se však o takový typ živnosti, který ke svému výkonu vyžaduje speciálně certifikovanou osobu, musí taková osoba potřebná osvědčení předložit.

Ač už mezi podmínky založení s.r.o. nepatří povinnost složit základní kapitál ve výši 200 000 Kč, stačí již pouhá 1 koruna, podnikatelé obvykle stejně alespoň nějakou nižší částku jako základní kapitál skládají. Splnit všechny podmínky založení sro je nutné, aby byla Vaše společnost úspěšně zapsána.

Rádi Vám s celým procesem zakládání pomůžeme a zajistíme, že všechny zákonem stanovené podmínky budou dodrženy. Neváhejte nás kontaktovat.

podmínky pro založení s.r.o.

Zajímá Vás více?

Komplexnost

Založení společnosti, její usídlení, doručení apostilované dokumentace, vedení účetnictví. Vše pod jednou agenturou.

Podpora

Máte zahraniční společnost a nevíte, zda máte splněné všechny zákonné povinnosti? Pomůžeme s kontrolou a dodržením všech požadavků ze strany státu.

Management

Nejste spokojení s fungováním Vašich ředitelů? Nedodržují termíny? Zkuste nás.

Férová cena

Máte již svou offshore společnost? Chcete lepší podmínky? Změňte svého registračního agenta.

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme