S.R.O. na klíč

Společnost s ručením omezeným (dále jen s.r.o.) lze pořídit v zásadě třemi základními způsoby. Prvním z nich je odkoupení již existující společnosti od jiné osoby prostřednictvím převodu obchodních podílů. Druhou možností je pořídit si tzv. ready-made s.r.o., nebo-li předzaloženou společnost.

Takové jsou založeny výhradně za účelem následného prodeje a do doby koupě nevykonává žádnou obchodní činnost. Výhodou ready-made společnosti je rychlost vyřízení. Společnost můžete v podstatě začít požívat ihned.

Nevýhodou je, že pokaždé je třeba učinit minimálně některé dílčí změny ve společnosti, jako je výměna jednatelů, změna sídla apod. Tyto úkony se samozřejmě promítají do finálních nákladů na pořízení takové společnosti.

Založení s.r.o. na klíč

Třetí alternativou je založení s.r.o. na klíč, tedy založení zbrusu nové společnosti, od začátku přizpůsobené přáním a potřebám klienta. Navíc, od 1.1.2014 není nutné při založení kapitálové obchodní společnosti skládat základní kapitál 200.000 Kč.

Nově postačí kapitál o minimální výši 1 Kč. Nutnost složení poměrně vysoké částky dříve odrazovala podnikatele od zakládání sro na klíč. Z toho důvodu dávali raději přednost ready-made společnostem, které měly kapitál již splacený.

Postup při zakládání společnosti s.r.o. na klíč

 • Bezplatná konzultace
 • Sepsání veškeré smluvní dokumentace
 • Zajištění potřebných dokladů
 • Podání návrhu na obchodní rejstřík
 • Předání dokumentů a informací o nové společnosti klientovi

Cena založení s.r.o. na míru obsahuje

 • Ověření názvu v obchodním rejstříku
 • Úhrada poplatků všem úřadům a soudům
 • Sepsání notářského zápisu
 • Umístění a označení sídla společnosti
 • Ohlášení živností
 • Splacení základního kapitálu
 • Příprava potřebné dokumentace pro založení s.r.o.
 • Příprava a podání návrhu na zápis do obchodního rejstříku
 • Zastupování před rejstříkovým soudem
 • Bezplatné konzultace pro úspěšný start podnikání

Výhody a založení s.r.o. na klíč

K výhodám s.r.o. na klíč jednoznačně patří to, že firma pro Vaše podnikání je vybudována od úplně prvního kroku a přesně odráží Vaše cíle a plány. Další předností založení s.r.o. na klíč oproti jiným způsobům získání s.r.o. je „křišťálově“ čistá historie společnosti, o které máte stoprocentní přehled.

Máte tak jistotu, že Vás při podnikání nedoženou žádní kostlivci z minulosti, jako se to může stát třeba v případě koupě již fungující společnosti, která může být zatížena dluhy a problémy z předchozí činnosti.

Zakládání s.r.o. na klíč je vždy individuální a každá s.r.o. na klíč je unikátní. Před rozhodnutím o s.r.o. na klíč je vhodné mít již základní strukturu společnosti – v jaké oblasti hospodářství bude společnost podnikat a jakou výši základního kapitálu chceme nastavit. Pochopitelně je třeba zvážit i název společnosti a prověřit dostupnost takového názvu.

Proč s.r.o. na klíč od Parker & Hill?

Parker & Hill na základě Vašich požadavků zajistí veškeré formality včetně notářských zápisů o založení společnosti (tzn. sepsání zakladatelské listiny nebo společenské smlouvy).

Dále obstarají potřebné dokumenty, získají pro společnost živnostenská oprávnění a zařídí zápis nové společnosti do obchodního rejstříku. Na Vaše přání vyřídí i registraci společnosti u příslušného finančního úřadu.

A něco navíc

 • Dlouholeté zkušenosti z oblasti zakládání, změn a správy všech právních forem obchodních společností
 • Možnost navázání dalších služeb – vedení účetnictví, právní poradenství, poskytnutí sídla

založení s.r.o. na klíč

Založit s.r.o. na klíč není časově ani finančně náročné. Založení společnosti zabere několik dnů přípravy, samotný zápis do příslušného obchodního rejstříku pak provede přímo notář. De facto okamžitě máte k dispozici IČ Vaší nové společnosti a platný výpis z obchodního rejstříku.

Využijte nezávaznou konzultaci a začneme s Vaší společností ještě dnes.

Zajímá Vás více?

Komplexnost

Založení společnosti, její usídlení, doručení apostilované dokumentace, vedení účetnictví. Vše pod jednou agenturou.

Podpora

Máte zahraniční společnost a nevíte, zda máte splněné všechny zákonné povinnosti? Pomůžeme s kontrolou a dodržením všech požadavků ze strany státu.

Management

Nejste spokojení s fungováním Vašich ředitelů? Nedodržují termíny? Zkuste nás.

Férová cena

Máte již svou offshore společnost? Chcete lepší podmínky? Změňte svého registračního agenta.

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme