• Úvod
  • Kryptoměny
  • Obchodování s kryptoměnami na portálu Interactive Brokers

Obchodování s kryptoměnami na portálu Interactive Brokers

Datum: 15.9.2021

Společnost Interactive Brokers LLC, americká nadnárodní makléřská společnost, která provozuje jednu z největších elektronických obchodních platforem na světě, v pondělí 13.9. oznámila, že pro své klienty spouští službu obchodování s kryptoměnami.

Vedle akcií, dluhopisů, opcí, futures a podílových fondů pak budou moci klienti na platformě obchodovat i s Bitcoinem, Ethereem, Litecoinem a dalšími kryptoměnami. Pro zajištění ochrany a plné funkčnosti kryptoměnového obchodování společnost Interactive Brokers uzavřela smlouvu o spolupráci s firmou Paxos Trust Company, přední americkou společností specializující se na blockchain a procesy na něm probíhající.

Interactive Brokers se tak připojuje k brokerské platformě Robinhood Markets, která již průkopnicky kryptoměny do svého portfolia zařadila o několik měsíců dříve. Patří spolu pak k prvním velkým makléřským společnostem na světě, které umožňují svým klientům investovat své finanční prostředky přímo do kryptoměnového světa.

Musíme však zklamat všechny evropské zájemce o tyto služby. Vedení Interactive Brokers oznámilo, že obchodování s kryptoměnami bude zatím umožněno pouze občanům US a jejich americkým společnostem. Variantou, která se naskýtá, je založení si americké LLC a následného vstupu na burzu skrze ni.


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme