• Úvod
  • Kryptoměny
  • Některé kryptoměny mohou sloužit jako cenné papíry, zaznělo u soudu v USA

Některé kryptoměny mohou sloužit jako cenné papíry, zaznělo u soudu v USA

Datum: 14.9.2018

Situace ve Spojených státech se ohledně digitálních měn pomalu mění. Federální soud v New Yorku učinil zásadní rozhodnutí. Ve specifickém případě povolil užívání některých kryptoměn jako cenné papíry. Tomuto rozsudku předchází konkrétní precedent, o kterém informovala agentura Reuters.

Jak již bylo řečeno jedná se o jeden případ, a to muže Maksima Zaslavskiyeho, který byl obviněn z podvodu. Údajně okradl investory o zhruba 300 tisíc dolarů s pomocí dvou digitálních mincí REcoin a Diamond. U REcoinu investorům tvrdil, že je krytá nemovitostí, zatímco u Diamondu diamanty. Z právního hlediska se Zaslavskiy dopustil porušení zákona o cenných papírech z roku 1934. Případem se zabýval okrskový soudce Raymond Dearie.

Obhájce obviněného argumentovali tím, že ony digitální mince patří k měnám, tudíž se na ně nemůže nahlížet jako na cenné papíry. Soudce Dearie se ovšem domnívá, že zákon o cenných papírech může být vyložen velmi flexibilně. Jako příklad uvedl vyjádření amerického regulátora – Komise pro cenné papíry a burzy, která jasně stanovuje, že některé kryptoměny mohou být považovány za cenné papíry.

V současnosti se soudci nemohou opřít o právní zákon, který by určoval legální pravidla, a tudíž by vyřešil tuto situaci. Soudce Dearie určil budoucnost podobných soudních případů, když stanovil právní precedent. Z rozhodnutí amerického soudu vyplývá, že některé virtuální měny skutečně mohou sloužit jako cenné papíry.


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme