Může těchto 6 kryptoměn jednou nahradit Bitcoin?

Datum: 16.7.2018

Ještě před jarem 2017 zabíral Bitcoin, nejznámější virtuální měna, 75-95 % celkové kapitalizace měn na trhu. Právě Bitcoin udal dlouhodobý směr trhu s digitální měnou. Pro investory je v nabídce 1600 různých kryptoměn. V současnosti Bitcoin představuje asi 37 % z celkové tržní kapitalizace v tomto sektoru. Kapitalizace se pohybuje ve výši 430 miliard dolarů. Obecně se dá říct, že je nejúspěšnější a nejcennější kryptoměnou na světě. Jeho maximální hodnota je 21 milionů jednotek.

Je ovšem dobré hovořit i o jiných variantách. Co se totiž stane v případě, že Bitcoin v budoucnu ztratí výstavní postavení? Do problému se může dostat i blockchain této kryptoměny, například, kvůli tomu, že by jeho účastníci nemohli dojít ke shodě v rámci vylepšování technologie. Je pravdou, že by k takovému snížení hodnoty Bitcoinu dojít nemělo, avšak pravidlo číslo jedna zní: „Žádný inteligentní investor by nikdy neměl nechávat svůj osud v rukou náhody“.

Existuje šest digitálních měn, které v budoucnu mohou nahradit Bitcoin a dostat se tak na vrchní pozici na světovém trhu s digitálními aktivami. Na prvním místě stojí Ethereum. Momentálně se o něm říká, že je druhý nejsilnější na trhu. Vyvíjí se čím dál novější inovativní systémy a aplikace, z čehož analytici usuzují, že právě Ethereum bude stoupat vzhůru. Jeho blockchain se dá použít v platebních systémech i v nefinanční sféře. Navíc se nabízí inteligentní kontrakty působící v rámci blockchainu Etherea.

Známý je i Litecoin. Usiluje o navázání spolupráce, s čím jak největším počtem prodejců. Denně proběhne velké množství transakcí. Tento měsíc se množství transakcí zvedlo na 25 000 – 35 000 za den. Zpracování zabere asi dvě minuty, zatímco u Bitcoinu proces zabere asi deset minut. Další kryptoměnou je bezesporu Monero. Jeho výhodou je možnost vyhnout se tradičním platebním systémům. Navíc si udržují značnou anonymitu. Má velkou šanci zvýšit svoji tržní kapitalizaci.

Kryptoměna Stellar se dostává do povědomí veřejnosti zejména díky jeho mimořádné rychlosti, od dvou až pět sekund. Podobně jako u Etherea hojně fungují inteligentní kontrakty. Znalci kryptoměn již určitě slyšeli o Vechain Thor. Představuje společnost, která využívá blockchain kvůli logistice řetězců dodavatelů. Na špici se dostala hlavně kvůli navázaným partnerstvím. Nejprve se světovou pojišťovací službou DNV GL a poté s automobilovým gigantem BMW. Roli divoké karty plní Binance Coin (BNB).

 


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme