Lup z největší krypto-loupeže vrácen

Datum: 16.8.2021

Minulý týden se udál patrně největší hack v historii DeFi.  Neznámý hacker se dostal na cross-chain platformu Poly Network a odcizil kryptoměny v hodnotě 611 000 000 USD. (Poly Network je protokol sloužící ke swapování tokenů napříč různými blockchainy, jako jsou Ethereum, Ontology, ale také samotný Bitcoin.) Odcizeno bylo 273 milionů USD v etheru, 253 milionů USD prostřednictvím Binance chainu a 85 milionů v USDC skrz Polygon.

Příběh však od minulého úterý nabral zajímavé obrátky. Platforma Poly Network začala s anonymním hackerem vyjednávat a dokonce mu nabídla odměnu za vrácení ukradených kryptoměn.

Zdá se, že hacker byl tzv. white hat, (etický hacker, který odhaluje zranitelnosti v programech, aby otestoval jejich zabezpečení) s platformou Poly Network zůstal v kontaktu a nedlouho po loupeži začal ukradené kryptoměny posílat zpět.

Ke dnešnímu dni jsou už téměř všechny prostředky vráceny a neznámému hackerovi, který kryptoměny v přepočtu za 600 milionů dollarů podle jeho slov ukradl pouze „for fun“, je přezdíváno Mr. White Hat. Zda Mr. White Hat opravdu ukradený lup plánoval vrátit, nebo pouze ztroskotal v pokusu neanonymní kryptoměny bezpečně proprat, se už asi nedozvíme. Buďme však rádi, že peníze jsou vráceny a  kryptoměnové platformy opět zapracují na zvýšení úrovně své ochrany.


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme