Krypto-směnárna Bitmart vyloupena

Datum: 6.12.2021

V sobotním útoku na krypto-směnárnu Bitmart se hackerům podařilo ukrást kryproměny v hodnotě 196 milionů dolarů a došlo tak k jednomu z největších krypto-lupů vůbec.

Zástupci společnosti Bitmart potvrdili hack v oficiálním prohlášení v sobotu večer, označil jej za „rozsáhlé narušení bezpečnosti“ a napsali, že hackeři odcizili aktiva ve výši asi 150 milionů dolarů. Společnost Peckshield zabývající se zabezpečením blockchainu a analýzou dat však odhaduje, že ztráta se blíží až 200 milionům dolarů.

Peckshield dle svých analýz a výpočtů odhadl, že Bitmart ztratil kolem 100 milionů dolarů v různých kryptoměnách na blockchainu ethereum a dalších 96 milionů dolarů z coinů na smartchainu binance. Hackeři vyšli se směsí více než 20 tokenů, včetně binance coin, safemoon a shiba inu.

Hackeři se pro zahlazení stop rozhodli použít agregátor decentralizovaných burz 1inch ke směně ukradených aktiv za ether (ETH) a poté pomocí jiné adresy přenést ETH do mixeru Tornado Cash. Kombinace těchto dvou poměrně jednoduchých nástrojů činí jejich dohledání velice obtížné.

 


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme