Krypto-platformy plánují přesun na El Salvador

Datum: 7.9.2021

Potom co se 7. září 2021 Salvador stal první zemí světa, která přijala Bitcoin jako zákonné platidlo, můžeme pozorovat zvýšený zájem o přesun mnoha krypto-institucí a platforem do této malé středoamerické země. Společnosti vidí Salvador jako ideální testovací prostředí pro jejich kryptoměnové služby a možnost zblízka pozorovat, jak se Bitcoin bude chovat ve světě každodenních plateb v roli zákonného platidla.

Mezi první společnosti, které využily obchodní příležitost, jsou například Flexa nebo OpenNode. V obou případech jde o zpracovatele bitcoinových plateb, kteří slouží k propojení obchodníků a jejich zákazníků.

Kvůli časově náročnému a drahému potvrzování bitcoinových on-chain transakcí je u každodenních transakcí využívána tzv. Lightning Network (síť funguje jako extra-platební vrstva nad hlavním blockchainem Bitcoinu, sloužící k rychlým a levným transakcím. Hlavní blockchain pak slouží jako základní kámen a „konečný soudce“, do něhož se pouze jednou za čas zapíše nový stav účtů – tzv. Settlement layer.)

Možnost zaplatit v obchodě či v restauraci skrze tuto bleskovou síť bude umožněno právě díky zprostředkovatelům jako je Flexa nebo OpenNode.

Například řetězec McDonald’s uzavřel smlouvu o budoucí spolupráci se společností OpenNode a dohodl se na kooperaci ve všech 19 pobočkách McDonald’s v zemi, včetně online objednávek a doručovacích aplikací. Zákazníci McDonaldu si tak bez velkých prodlev a drahých poplatků v Salvadoru nyní mohou koupit Big Mac – a jakoukoli jinou položku v nabídce McDonald’s – pomocí Bitcoinu.


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme