Izraelský kryptoprojekt zaujal české investory

Datum: 23.10.2018

KZen Networks, izraelský start-up, nyní pracuje na vlastní kryptopeněžence. Financování společnosti má na starosti česká investiční banka Benson Oak Ventures s finanční pomocí od Samsung Next, Elron Ventures a jiných firem, které se specializují na rozvoj technologie blockchain. Izraelcům tak spadne do kapsy zhruba 90 milionů korun.

Benson Oak započala své působení na trhu investicí do antivirové společnosti AVG. K finanční podpoře blockchainu a digitálních měn firmě slouží vlastní fond, jehož hodnota by měla dosáhnout na úctyhodných 100 milionů dolarů. Jejich investice směřují především do Izraele.

Primárním účelem Start-upu KZen není jen zabezpečení kryptoměn, ale i lehčí správa peněženky. Aplikace nebude po uživatelích vyžadovat starost o soukromý klíč k peněžence. Vše bude fungovat na bázi decentralizace a pokročilého šifrování. Tato funkce bude navíc zdarma. Start-up si k penězům přijde díky nabízeným prémiovým funkcím. Nová aplikace by měla přijít na trh během několika týdnů. V začátcích ovšem půjde jen o beta verzi.

Zakladatel KZen Ouriel Ohayon si drží pozitivní nadhled a očekává, že tato aplikace spustí lavinu nové generace bezpečných kryptopeněženek. Obrana proti hackerům, kteří kradou kryptoměny, je nanejvýš urgentní. Jen letos si hackeři vydělali asi miliardu dolarů kradením virtuálních měn.

Robert Cohen z Benson Oak vidí v nové aplikaci značný potenciál. Izraelský způsob považuje za sofistikovaný a racionální. „Dosavadní řešení nutila ke kompromisu mezi uživatelskou přívětivostí a nejkvalitnějšími řešeními,“ konstatoval.


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme