Hodnota bitcoinu je nejníže od konce roku 2020

Datum: 16.6.2022

V uplynulých měsících s různými výkyvy konstantně klesala hodnota většiny kryptoměn. Dle odborníků na tom má nejvýraznější podíl růst inflace v USA – v takových chvílích investoři raději investují do méně rizikových aktiv, než jakými jsou extrémně volatilní kryptoměny. Odliv investorů z trhu s kryptoměnami pak způsobil pokles jejich hodnoty – pilotní kryptoměna bitcoin v době publikace tohoto článku dosahuje hodnoty 20.695 USD a lze předpokládat, že půjde ještě níže.

Takto výrazný pokles (loni v listopadu dosahoval bitcoin hodnoty 68.990 USD) se pochopitelně projevil i na tržní kapitalizaci kryptoměn. Jelikož stejný vývoj hodnoty sdílí i další kryptoměny, jejich souhrnná tržní kapitalizace v tomto týdnu klesla pod 1 bilion USD. Statistické údaje z podobných propadů z dřívějška napovídají, že je otázkou času, než investory přiláká možnost využít buy the dip (investiční technika, spočívající v investici do aktiva v době jeho hlubokého propadu, a tedy jeho levnému nákupu, než začne opět nabývat na hodnotě) – vzhledem k inflaci, která je nyní výrazně vyšší, než bývalo při dřívějších propadech zvykem, to však tentokrát bude zřejmě trvat déle.

Jisté je, že myšlenka kryptoměn jako deštníku proti inflaci získala značné trhliny. Inu, když místo kapek padají trakaře, deštník Vám také příliš nepomůže. Bude zajímavé (a pro investory do kryptoměn dokonce zcela zásadní) sledovat, jak se kryptoměny vypořádají s inflací fiatu v dlouhodobém horizontu.


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme