• Úvod
  • Kryptoměny
  • Čínský prezident obrátil postoj k technologii blockchain

Čínský prezident obrátil postoj k technologii blockchain

Datum: 15.11.2019

Čína značně mění svůj postoj k těžbě kryptoměn a technologii blockchain. Prezident nejlidnatější země světa Si Ťin-pching ve svém nedávném prohlášení totiž uvedl, že je potřeba, aby Čína tuto technologii začala výrazně podporovat a investovat do ní. Trh s kryptoměnami na toto prohlášení prakticky okamžitě zareagoval nárůstem cen, přičemž například Bitcoin zvýšil svou hodnotu během jediného dne takřka o třetinu.

Skutečnost, že se nejednalo pouze o prázdná slova, dokládá i kryptografický zákon, který byl několik dní po prezidentově projevu schválen. Si Ťin-pchingovo prohlášení přitom nebude náhodné. Vzhledem k faktu, že Čína hodlá nejpozději začátkem příštího roku oficiálně uvést do provozu vlastní kryptoměnu DCEP, je dost možné, že si pomalu připravuje zázemí pro její vstup na trh.

Čína také aktualizovala seznam odvětví, jejichž činnosti chce nadále na svém území blokovat či je zastavit. K aktualizaci tohoto seznamu došlo poprvé od roku 2011, přičemž se na něm nachází stovky různých obchodních a podnikatelských činností. Ještě letos na jaře na tomto seznamu figurovala i těžba kryptoměn. V současné a konečné verzi však již není. Pravděpodobně se opět jedná o strategický krok pro to, aby se Čína sama mohla pustit do těžby. Vzhledem k faktu, že je v zemi velmi levná elektřina, stala se „rájem těžařů“.


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme