Britské Panenské ostrovy jsou již 8. rokem v řadě nejlepší offshore jurisdikcí

Datum: 24.10.2019

Dle zprávy Vistra 2020 se Britské Panenské Ostrovy („BVI“) staly již osmým rokem v řadě nejlepší offshore jurisdikcí. Nejvyhledávanější jurisdikcí se v oblasti midshore stal Hongkong a pro oblast onshore finančních služeb pak Spojené království.

Dle autorů zprávy se na již tradičně výborném výsledku BVI podepsala především skutečnost, že se jedná o prozkoušené a ověřené prostředí, ve kterém jsou zahraniční investoři velmi spokojeni, a to obzvlášť v současném období ekonomické nejistoty. BVI je bezpečným a rentabilním prostředím, díky kterému vzniká finanční návratnost i u těch projektů, které by se jinak jejich investorům nevyplatily.

Velkým plusem je pro BVI zaužívané a obecně známé prostředí angloamerického právního systému, zabránění dalšího vrstvení daňových povinností a obecná ochrana investic. Offshore společnosti na BVI neplatí korporátní daň.

Od poloviny roku 2016 do poloviny roku 2018 zaznamenaly BVI celkový nárůst počtu nových společností o přibližně 25 %.  Celkový počet společností majících sídlo na BVI se tak v současnosti pohybuje kolem 10.000.

Dle zprávy jsou BVI naprosto ideální pro obchod s Čínou a Asií obecně, která toto prostředí již dlouhou dobu uznává a ráda s ním obchoduje. Obecně asijské společnosti v posledních letech vyhledávají možnosti obchodu právě přes offshore jurisdikce, a to ať už kvůli jejich daňovému zvýhodnění, tak kvůli méně průhledné vlastnické struktuře.


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme