• Úvod
  • Kryptoměny
  • Bitcoin bude nadále klesat, říká šéf společnosti Onchain Capital

Bitcoin bude nadále klesat, říká šéf společnosti Onchain Capital

Datum: 4.7.2018

Šéf poradenské a investiční společnosti Onchain Capital Ran Neu-Ner předpovídá další pokles kryptoměny bitcoin. Hodnota této digitální měny je v letošním roce podle odhadů na minimu, a to pod hranicí šesti tisíc dolarů. Neu-Ner očekává propad pod pět a půl tisíce dolarů. Zdá se, že se virtuální mince čím dál víc propadají už od začátku roku.

Bitcoin je na trhu už 9 let. Funguje jako alternativa oficiálních měn. Za krátkou dobu se vyšplhal mezi světová kybernetická platidla. Nové virtuální mince jsou vytvářené za použití specializovaného softwaru, který byl naprogramován tak, aby vznikaly nové mince se zpomalujícím tempem. Na bitcoin nemá vliv vláda ani centrální banky.

Šéf společnosti Onchain Capital i přesto investory uklidňuje s tím, že právě v této době by měli kryptoměny přikupovat. „Pokud rozumíte technologiím a počítáte s výnosy v dlouhodobém horizontu, máte vhodnou šanci,“ říká pro CNBC Neu-Ner. Agentura Reuters informovala o tom, že od začátku tohoto roku bitcoin ztratil 60 % ze své hodnoty.

V prosinci hodnota bitcoinu dosáhla 20 tisíc dolarů, v nadcházejících dnech zřejmě bitcoiny výnosy nepřinesou. Zájem investorů je menší a menší i z důvodu nelichotivého komentáře z nedávné doby o globálních regulátorech a kybernetických útocích na kryptoměnové burze.


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme