• Úvod
  • Založení společnosti na Kypru

Založení společnosti na Kypru

Založení společnosti na Kypru – proč?

Kypr je oblíbenou destinací nejenom pro dovolenou, ale rovněž v souvislosti s podnikání. Charakter Kypru (resp. Kyperské republiky, což je oficiální název státu) je totiž ideální pro množství podnikatelských aktivit, zejména co se týká mezinárodního obchodu, daňového plánování a offshore struktur.

Kypr v sobě kombinuje jednak onshore status a rovněž i offshorový status, což je pro podnikání v mezinárodním měřítku ideální. Založení společnosti na Kypru je tak mnohdy velmi výhodné a poskytuje množství příležitostí a benefitů pro rozvoj podnikání oproti jiným jurisdikcím.

Je nutno si uvědomit, že Kypr je sice od roku 2004, tedy stejně jako Česká republika, členem Evropské unie, rovněž je také členem Eurozóny. Tento fakt se odráží ve vnímání Kypru jako tradiční evropské jurisdikce. Je však faktem, že Kypr má také offshorový status, a je tedy možné jej využívat jako typickou offshore destinaci.

Založení společnosti na Kypru tak přináší mnohé výhody, je např. možné podnikat v rámci Evropské unie, nicméně s ohledem na mezinárodní pozici a reputaci Kypru se tamní společnosti hodí i na jiné účely, nejvíce v rámci mezinárodního obchodu či daňové optimalizaci. Kypr má uzavřen velké množství smluv o zamezení dvojího zdanění, což jej přímo předurčuje k daňové optimalizaci.

Jak na zřízení?

Vlastní založení společnosti na Kypru je poměrně jednoduché. Společnosti jsou obvykle zakládány místní agentem či místní advokátní kanceláří. Doba založení je poměrně krátká, cca 5 pracovních dní, nicméně s ohledem na poněkud pomalejší státní správu se může stát, že je nutné čekat na ověření dokumentů či oficiální dokumenty od tamních úřadů.

Nicméně to není složitý proces a lze jej vyřídit z domova, jelikož není nutná osobní návštěva. Veškeré záležitosti pro úspěšné založení společnosti zařídí registrační agent. Co se týká struktury společnosti, lze využít jako jednatele osobu s bydlištěm mimo Kypr, rovněž akcionářem může být nerezident.

Pro získání mnohých daňových výhod, které Kypr nabízí, je však nutné využít jako jednatele místního rezidenta. Existuje však další množství výhod, které nabízí založení společnosti na Kypru. Pro více informací kontaktujte profesionály v oboru, kteří Vám poradí a pomohou k optimalizaci a rozvoji Vašeho podnikání.

založení společnosti na kypru

Zajímá Vás více?

Komplexnost

Založení společnosti, její usídlení, doručení apostilované dokumentace, vedení účetnictví. Vše pod jednou agenturou.

Podpora

Máte zahraniční společnost a nevíte, zda máte splněné všechny zákonné povinnosti? Pomůžeme s kontrolou a dodržením všech požadavků ze strany státu.

Management

Nejste spokojení s fungováním Vašich ředitelů? Nedodržují termíny? Zkuste nás.

Férová cena

Máte již svou offshore společnost? Chcete lepší podmínky? Změňte svého registračního agenta.

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme