• Úvod
  • Založení firmy v zahraničí

Založení firmy v zahraničí

V dnešní době otevřených hranic a možnosti volného pohybu osob, zboží i kapitálu mezi mnoha státy, je pro stále více podnikatelů lákavá myšlenka založení společnosti v zahraničí. Zahraniční firma (pro pořádek uvádíme, že výraz „firma“ zde neznamená název, ale společnost jako takovou) může například usnadnit nejen vstup na trh země, kde bude tato společnost domácí, ale též samotné následné podnikání.

Založení společnosti v zahraničí pro Vás bude výhodné, třeba když víte, že Vaše cílová skupina je v jiném státě početnější, a proto i poptávka po Vašem zboží nebo Vašich službách, tam bude vyšší. Není výjimkou, že možnost založení firmy využijí ti podnikatelé, jejichž domovská země nemá se státem, který je jejich cílovým trhem, tak dobré ekonomické, obchodní či diplomatické vztahy, nemají spolu uzavřené různé dohody a úmluvy o spolupráci apod.

I v takovém případě Vám založení společnosti v zahraničí může ve Vašem podnikání pomoci. Častým důvodem pro založení zahraniční firmy je daňová optimalizace. Ovšem nejen z hlediska daní může být založení firmy v zahraničí (a následné podnikání jejím prostřednictvím) výhodnější. Jiné státy mohou ku příkladu klást na podnikatele mnohem nižší administrativní nároky, a Vy tudíž ušetříte s tím spojené náklady.

Výhodné založení firmy v zahraničí

Vlastnit zahraniční společnost je také velmi prestižní záležitost a pro případné investory či partnery může být taková spolupráce přitažlivá. Velmi záleží na druhu Vašeho podnikání a na důvodech, které Vás k založení firmy v zahraničí vedou. Podle toho je pak vybírána vhodná offshore jurisdikce, s čímž Vám náš zkušený tým ochotně poradí a pomůže.

Při podnikání v zahraničí, stejně jako při podnikání v České republice, se můžete rozhodnout, zda si budete chtít (nechat) založit společnost, nebo koupit již hotovou, tzv. offshore readymade společnost. V některých státech je založení nové společnosti dokonce snazší a rychlejší než koupě společnosti již hotové a zapsané.

Také v této otázce Vám rádi poradíme a pomůžeme Vám najít nejlepší řešení. Založení společnosti v zahraničí pro Vás může být významným podnikatelským krokem vpřed, neváhejte se na nás proto v této věci obrátit.

zřízení firmy v zahraničí

Zajímá Vás více?

Komplexnost

Založení společnosti, její usídlení, doručení apostilované dokumentace, vedení účetnictví. Vše pod jednou agenturou.

Podpora

Máte zahraniční společnost a nevíte, zda máte splněné všechny zákonné povinnosti? Pomůžeme s kontrolou a dodržením všech požadavků ze strany státu.

Management

Nejste spokojení s fungováním Vašich ředitelů? Nedodržují termíny? Zkuste nás.

Férová cena

Máte již svou offshore společnost? Chcete lepší podmínky? Změňte svého registračního agenta.

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme