USA jsou nyní nejlepší destinací pro těžaře Bitcoinu

Datum: 18.10.2021

Zatím co minulý rok se těžba v USA podílela na hashrate Bitcoinu necelými 5 % a těžebnímu rozložení jasně dominovala Čína s téměř 70 %, události uplynulého roku výrazně zamíchaly s kartami. Potom co Čína na jaře tohoto roku započala boj proti kryptoměnám, musela si většina těžařů hledat nové domovy. Jak jsme Vás informovali před několika měsíci (připomeňme si zde), USA mohlo být pro mnohé vyhledávaným útočištěm.

Předpovědi se naplnily a dle nových údajů od Cambridgeského centra pro alternativní finance v červenci tohoto roku již z USA pocházelo přes 35 % celkového výpočetního výkonu v bitcoinové síti. To řadí Spojené státy spolehlivě na první místo, následované Kazachstánem (18,1 %), Ruskem (11,2 %) a Kanadou (9,6 %). Mezi nejoblíbenější státy pak patří Kentucky, New York, Georgia a Texas.

I přes očekávané legislativní změny, které by mohly těžařům zkomplikovat podnikání, zůstanou USA díky své nízké ceně elektřiny a velkému počtu obnovitelných zdrojů energie pravděpodobně zemí číslo jedna pro bitcoinové těžaře i v následujících letech.

 


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme