• Úvod
  • Kryptoměny
  • Tether zablokoval uživatelské adresy, na kterých se nachází 160 milionů USDT

Tether zablokoval uživatelské adresy, na kterých se nachází 160 milionů USDT

Datum: 14.1.2022

Tether, emitent největšího světového stablecoinu USDT, ve čtvrtek zmrazil tři adresy na blockchainu Ethereum, na kterých jsou držena aktiva v hodnotě 160 milionů dolarů. Jde tak o jeden z prvních větších zásahů do jinak pro zatím stále decentralizovaného kryptoměnového světa.

Tether používá pro provozování své kryptoměnové sítě blockchain Ethera, na kterém vytvořil takzvaný ERC-20 token – stablecoin USDT. Jedná se tedy o kryptoměny se svým vlastním zdrojovým kódem, které však nemají svůj vlastní blockchain a namísto toho využívají blockchain kryptoměny Ethereum.

Dle vyjádření společnosti, Tether zařadil adresy na černou listinu na žádost orgánů činných v trestním řízení, s kterými údajně v dohledu nad podezřelými účty pravidelně spolupracuje. Nebylo to však poprvé, kdy byly adresy s USDT zablokovány, Tether kontroluje podezřelou aktivitu na svých účtech od listopadu 2017 a k dnešnímu dni zmrazil již přes 563 adres.

Tether je od svého počátku terčem kritiky na několika frontách, především je však kritizována jeho centralizace a náchylnost k nátlaku z vnější.

 


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme