Strmý pád kryptoměny Squid Game

Datum: 3.11.2021

Kryptoměna Squid game, o které jsme informovali začátkem tohoto týdne, zažila po raketovém startu strmý spád. Rizika,na které jsme v pondělním článku upozorňovali, se potvrdila a ukázalo se, že celý projekt byl od začátku plánovaný podvod.

Zatím co minulé úterý se tokeny Squid na burze obchodovaly za jeden americký cent, během pár dní jejich cena vyskočila na 2856 dolarů a zvýšila tak svoji hodnotu o tisíce procent. Pohádkové zbohatnutí, říkáte si? Spíše naopak, již počátkem tohoto týdne se začali objevovat investoři stěžující si na nemožnost kryptoměnu Squid jakkoli prodat a získat tak své finanční prostředky zpátky.

Dílo bylo dokonáno, když firma v pondělí ukončila svou obchodní činnost, smazala webové stránky i sociální sítě a zmizela tak se ziskem z prodeje tokenů. V přepočtu si podvodníci pak vydělali téměř 75 milionů korun. TokenySquid se navíc obchodovaly na decentralizovaných kryptoburzách jako PancakeSwap a DODO, obchodníci tak mohli využít téměř absolutní svobodu trhu a kupující nakupovali přímo od prodávajícího bez zásahu jakéhokoliv úřadu. V tomto případě však méně regulace znamenalo pro nezkušené a neopatrné investory také menší ochranu před podvodem a ve výsledku ztrátu jejich finančních prostředků.

Dopadnout pachatele kryptopodvodu je vždy velmi obtížné, pokud si navíc podvodníci dávají dobrý pozor a zakryjí své digitální stopy, je jejich dopadnutí téměř nemožné. Investoři,kteří investovali do kryptoměny Squid Game, již tak své peníze pravděpodobně nikdy neuvidí.

 


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme