Stahují se krypto mračna nad USA?

Datum: 2.8.2021

Zatímco Bitcoin, Ethereum a další kryptoměny stoupají od minulého týdně opět vzhůru a držitelé kryptoaktiv jásají, valná část americké krypto komunity už takovým nadšením neoplývá. Mezi obchodníky stoupá nervozita kvůli návrhu zákona o infrastruktuře za 550 miliard dollarů, který si v současné době razí cestu zákonodárným procesem USA.

Návrh zákona, který koncem minulého týdne prošel předběžným hlasováním v Senátu, navrhuje přísnějším zdaněním zisků z kryptoměn částečně financovat investice do infrastruktury USA.

Nejkritizovanějším bodem návrhu zákona je rozšíření definice brokera digitalních aktiv, která je dle expertů v návrhu zákona nejasně formulovaná a vymezuje brokera příliš vágně a příliš široce. Brokerem se pak stane téměř kdokoli, kdo převádí digitální aktiva. Do dané definice budou poté pravděpodobně spadat všechny kryptoburzy, poskytovalé peněženek, těžaři a další.

Největší dopad to pak bude mít na krypto aktéry v oblasti získávání informací od svých uživatelů. Každý broker si bude muset pro své uživatele vést „složky“, v rámci kterých bude zaznamenávat transakce a aktivitu uživatele. Veškeré informace pak ve speciálním režimu předá IRS (Internal Revenue Service).

Vzhledem k represím, které v průběhu posledních měsíců postihly krypto-průmysl v Číně, především pak čínské těžaře – hledalo, a stále hledá, mnoho z nich útočiště jinde po světě, a právě USA se pro mnohé stalo potenciálním novým domovem. Bude však přivítání tak vřelé, jak očekávali?


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme