Microsoft střídá Apple

Datum: 1.11.2021

Microsoft v pátek překonal tržní kapitalizaci Applu a stal seopět nejhodnotnější společností na světě. Změna následuje po představení výsledků hospodaření za uplynulé čtvrtletí, v kterých vyšlo najevo, že i přes rostoucí tržby, se Applunedaří tak, jak se očekávalo. Trh tak na nové zprávy reagoval poklesem ceny akcií Applu o více než 3 %. Microsoft naopak vykázal zisk rekordní a jeho výsledky opět (už 11. čtvrtletí za sebou) překonaly očekávání analytiků.

Při pátečním uzavření trhu činila pak tržní kapitalizace Microsoftu téměř 2,49 bilionu dolarů, zatímco u Applupouhých 2,46 bilionu dolarů. Není to poprvé, co Microsoft předběhl Apple; výrobce Windows překonal tržní kapitulaci Applu již v roce 2018 a ještě jednou v červenci 2020. Překonat Apple se v posledních deseti letech podařilo kromě společnosti Microsoft pouze společnosti Alphabet (mateřské společnosti platformy Google) v roce 2016.

Krom výše zmíněných výjimek tak Apple v průběhu posledního desetiletí poměrně stabilně obhajuje svou pozici jako nejhodnotnější společnosti na světě. Mezi s tím související prvenství patří například, že jako první americká společnost, v roce 2018 dosáhla tržní kapitalizace 1 bilion dolarů, a jen o dva roky později se stala také první americkou společností, která dosáhla tržní kapitalizace 2 biliony dolarů.Není tedy vyloučeno, že Apple někdy v blízké budoucnosti znovu titul nejhodnotnější společnosti světa získá zpět.

 


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme