• Úvod
  • Jak založit firmu

Jak založit firmu

Jak založit firmu?

K efektivnímu podnikání je ve většině zemí potřeba firma. Lze samozřejmě využívat i jiné způsoby, nicméně nejvhodnější k většině podnikatelských aktivit je podnikat skrz obchodní společnost. Firma je dnes tedy účelným nástrojem k podnikání. Existuje mnoho způsobů, jak založit firmu.

Lze využít i tzv. ready made firmy / společnosti, ale toto je specifická tématika, které zde nebude věnována pozornost. V zásadě lze říci, že firmu lze založit svépomocí či si nechat založit firmu od jiné osoby. Zakládání firmy svépomocí je nepochybně ekonomicky výhodnější, co se týká počátečních nákladů, nicméně má svá četná rizika.

Mezi ta zásadní patří neznalost a nezkušenost, což se může v konečném důsledku negativně promítnout na budoucí činnosti firmy. V případě zkušeností se zakládáním firem však tyto problémy odpadají, jelikož jsou předem známy veškeré zásadní otázky a potenciálně problematické body.

Může mi s tím někdo pomoct?

Častější variantou je zakládání firmy profesionální společností. Tato společnost zná veškeré způsoby, jak založit firmu a je schopna ji založit podle přání a potřeb zákazníka. Rovněž není potřeba starat se o veškeré formální náležitosti a další zákonné požadavky. Vždy je nutná předběžná konzultace, na základě které je založena firma, dle sdělených pokynů a kritérií.

Ve většině případů je doporučeno založit firmu profesionály, kteří jsou znalí všech právních předpisů v daných státech. Tím je eliminováno možné riziko při zakládání firmy svépomocí. Pakliže hovoříme o zakládání firmy, je nutné znát veškeré plánované aktivity, jejich rozsah a objem, chceme-li vhodně nastavit strukturu a základní parametry společnosti.

Toto se odráží zejména ve zvolení typu zakládané firmy. Co se týká dalších praktických záležitostí, v rámci založení firmy je nutné dosadit potřebný počet členů statutárních orgánů firmy, vhodně zvolit základní kapitál či firmu usídlit na vhodné adrese.

Založení firmy není výrazně složité, avšak je nutné věnovat pozornost všem aspektům. Je důležité znát předpokládané aktivity společnosti, které se odráží již při zakládání firmy. Vše musí být zohledněno a před založením firmy správně zváženo. Založení firmy by mělo být prvním krokem k úspěšnému podnikání. Je tedy důležité jej nepodceňovat.

Nezávazně to s námi proberte!

Kontaktní formulář

Zajímá Vás více?

Komplexnost

Založení společnosti, její usídlení, doručení apostilované dokumentace, vedení účetnictví. Vše pod jednou agenturou.

Podpora

Máte zahraniční společnost a nevíte, zda máte splněné všechny zákonné povinnosti? Pomůžeme s kontrolou a dodržením všech požadavků ze strany státu.

Management

Nejste spokojení s fungováním Vašich ředitelů? Nedodržují termíny? Zkuste nás.

Férová cena

Máte již svou offshore společnost? Chcete lepší podmínky? Změňte svého registračního agenta.

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme