Investice

Široká nabídka investičních produktů může být pro začínající investory tvrdým oříškem, především pro ty, kteří nemají možnost se s někým poradit. Největším problémem mladého investora je první krok na cestě za jeho investičními cíli – tedy jeho první investice.

Především je potřeba si odpovědět na základní otázky – do čeho, kde a jak investovat peníze. Jak investovat peníze a co nejvíce minimalizovat riziko? Je potřeba znát základní následující principy, které Vám pomohou stát se úspěšným člověkem v investování.

Jaké máte požadavky na investici?

Před uskutečněním samotné investice byste měli zvážit požadovanou likviditu Vašich finančních prostředků. Přemýšlíte, jak rychle se k těmto finančním prostředkům budete potřebovat dostat, když to bude potřeba? Některé investice jsou likvidnější a lehce je můžete proměnit na hotovost (například spořicí účty).

Jiné investice vyžadují určitý čas, po kterém je budete moci zpeněžit (například dluhopisy mají určitou dobu splatnosti). Likvidita je důležitým faktorem při výběru investičního nástroje. Zhodnoťte svoji finanční situaci a rozhodněte se v souladu se svými cíli.

Investice a cíle

Proč chcete investovat? Snažíte si ušetřit na důchod, ušetřit peníze na školné pro své děti, nebo vydělat si na budoucí dovolenou? Odpověď na tuto otázku Vám napoví o tom, jaké riziko si můžete při investování Vašich finančních prostředků dovolit. Zjistíte totiž, v rámci jakého časového období budete moct investovat svoje peníze. Dlouhodobé investování má zcela jiné podmínky, než investování na krátkodobém základu.

Tolerance rizika

Když si stanovíte svůj cíl a víte, kolik a jak dlouho budou Vaše investice pracovat, potřebujete si určit Vaši toleranci rizika. Ve všeobecné rovině platí, že čím vyšší návratnost očekáváte, tím většímu riziku budete čelit. Pokud plánujete na své investici vydělat 15 %, buďte připravení na výrazné ztráty v případě, že se situace nebude vyvíjet podle Vašich představ.

Zde přicházejí na scénu Vaše investiční plány. Dlouhodobý investor si může dovolit jednoduše přečkat výkyvy na trhu. Pokud ale chcete vydělat na školné pro své dítě, neúspěšné investování Vám může velmi přitížit.

Začněte s menší investicí

Můžete si dovolit investovat jen malou částku měsíčně? Výborně. Rozdělení investice na několik menších částí se nazývá průměrování nákladů. Je to strategie, která zajišťuje diverzifikaci investic v čase. Takže v momentě investování nemůžete být nikdy úplně jistý, či si trh zítra o několik procent nepropadne, rozdělíte svoji investici na několik částí, za které potom nakupujete akcie podle dopředu stanoveného plánu.

Naučte se, jak investovat peníze

Co vám napoví o tom, jak investovat peníze? Nastudujte si informace o různých druzích investování a rozhodněte se, který investiční nástroj je pro Vás ten nejlepší. Ověřte si výkonnost zvoleného nástroje a výši minimální investice, kterou vyžaduje. Některé investiční fondy snižují požadavky na výši počáteční investice v případě, že do fondu pravidelně přispíváte. Vyhledejte si údaje o tom, jak se konkrétním investicím dařilo v minulém roce a před pěti až deseti lety.

Sledujte vývoj svého investování

Po investování Vašich finanční prostředků pravidelně sledujte, jaká je situace na Vašem účtu. Nepřehánějte to a nenechte se odradit výkyvy v návratnosti Vašich investic. Pamatujte na své cíle a časové intervaly investic. Pokud se některé Vaší investici nedaří, nebojte se investovat svoje finanční prostředky jinde.

Kontaktní formulář

Zajímá Vás více?

Komplexnost

Založení společnosti, její usídlení, doručení apostilované dokumentace, vedení účetnictví. Vše pod jednou agenturou.

Podpora

Máte zahraniční společnost a nevíte, zda máte splněné všechny zákonné povinnosti? Pomůžeme s kontrolou a dodržením všech požadavků ze strany státu.

Management

Nejste spokojení s fungováním Vašich ředitelů? Nedodržují termíny? Zkuste nás.

Férová cena

Máte již svou offshore společnost? Chcete lepší podmínky? Změňte svého registračního agenta.

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme