Firma DEK prodala dluhopisy za miliardu

Datum: 29.8.2018

Úspěšným odběrem vlastních dluhopisů se může pochlubit firma DEK. Jedná se o největšího tuzemského prodejce staveních materiálů. V červnu se jí podařilo prodat dluhopisy v nominální hodnotě tří milionů korun za neuvěřitelných 1,101 miliardy. Firmu má ve většinovém vlastnictví Vít Kutnar.

Společnost plánuje investovat do 20 nových poboček v lukrativních českých a slovenských městech. Momentálně DEK prodává na 108 místech.

Finanční ředitel firmy Jan Bolek se nechal slyšet, že „úvěrové financování tímto krokem firma neopouští, ale doplňuje. Jejich cílem je úspěšně zrealizovat investiční plány, které mají aktuál­ně připravené nebo již rozběhnuté.”

Dodal, že polovinu emise DEK již skoupili institucionální investoři jako penzijní fondy nebo pojišťovny. Obchody s touto polovinou emisí firma odstartovala dne 27. června letošního roku. Zhruba 26 % je ve vlastnictví banky v podobě cenných papírů. Zbytek patří soukromým investorům. Bolek radostně poznamenal, že „poptávka dvojnásobně převýšila objem emise“, které zajistila Česká spořitelna a Komerční banka.

V současnosti DEK nehodlá emise nijak navyšovat. V původním plánu přemýšleli o objemu emise ve výši 1,3 miliardy. Zmiňované dluhopisy mají splatnost do roku 2023 s pohyblivým úrokovým výnosem. Takové podmínky investorům umožňují výnosy 3,8 %, v minimální podobě se jedná o 2,2 %.


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme