El Salvador plánuje postavit „Bitcoin City“

Datum: 22.11.2021

Potom co v září Salvador, jako první země na světě, zavedl Bitcoin jako zákonné platidlo (připomeňte si zde), připravila si jeho vláda v průběhu minulých měsíců další ambiciózní plán, jako tuto kryptoměnu využít a dále popularizovat. Prezident Nayib Bukele tento týden odhalil plány na vybudování tzv. „Bitcoin City“. Bitcoinová metropole má stát poblíž zálivu Fonseca, mezi městy La Unión a Conchagua a bude ve tvaru mince. Dle slov prezidenta Bukeleho, by Bitcoin City mělo sloužit především jako centrum pro podnikání s virtuálními aktivy a v budoucnu aspirovat na jedno z hlavních digitálních finančních center světa.

Bitcoin City má mít veškerou občanskou vybavenost, kterou byste od města očekávali a díky vlastní geotermální elektrárně se bude moci pyšnit energií pouze z obnovitelných zdrojů. Pro nalákání investorů a budoucích obyvatel města, plánuje salvádorská vláda také zrušit na území celé metropole téměř všechny daňové povinnosti včetně daně z kapitálových zisků, daně z příjmů a daně darovací. Jediná daň, která bude ponechána, je daň z přidané hodnoty.

Nayib Bukele zatím neposkytl časovou osu pro vytvoření města, odhalil však alespoň plán, kde na výstavbu města plánuje získat finanční prostředky. Pokud vše půjde podle plánu, bude vládou vydán tzv. „bitcoinový dluhopis“ v hodnotě 1 miliardy dolarů, kdy polovina výtěžku bude použita právě na vybudování města, včetně energetické infrastruktury a zbytek bude použit na nákup dalších zásob digitální měny.

 


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme