• Úvod
  • Kryptoměny
  • Bitcoin je oficiálně nejvýkonnějším aktivem za poslední rok

Bitcoin je oficiálně nejvýkonnějším aktivem za poslední rok

Datum: 6.10.2021

Často se na našem webu zmiňujeme o bitcoinu a kryptoměnách obecně v souvislosti s jejich volatilitou. Nominální hodnota bitcoinu sice investorovi napoví, kdy koupit, není ale dobrým indikátorem toho, zda vůbec kryptoměnu koupit. Jak tedy po vzájemném započtení všech skokových nárůstů, propastných pádů a korekcí, které bitcoin v brzy uplynuvším roce prodělal, vypadá jeho návratnost?

Ke dnešnímu dni (tedy za posledních 365 dní) je výkonnost tohoto aktiva těsně pod 50 %. Tím o 13 % předčila investice do komodit, obvyklého favorita výkonnostního žebříčku. Např. evropské akcie po odečtení korekčních prvků dosáhly růstu jen okolo 10 %.

Úplně jiná otázka jsou potom altcoiny, např. notoricky známý Dogecoin nebo méně známá, ale o to výkonnější Solana. Ta se z lednové hodnoty 1.60 USD vyšplhala v září až na 215 USD. Jak však píšeme v úvodu tohoto článku, okamžitá maximální hodnota kryptoměny nemusí být vždy dobrým ukazatelem toho, zda je vhodné ji koupit (i když ti, kteří v lednu Solanu koupili, asi zrovna netruchlí).


Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme