• Úvod
  • Anonymní bankovní účet

Anonymní bankovní účet

Co je to anonymní bankovní účet?

Otázky týkající se anonymních bankovních účtů jsou stále aktuální a v dnešní době, kdy je v rámci celosvětového bankovnictví tendence na čím dál větší transparentnost a zveřejňování jak majitelů, tak i nově stavu bankovních účtů, je anonymní bankovní účet zajímavým tématem pro stále širší skupinu osob.

Anonymní bankovní účet byl vždy jakýmsi pomyslným vrcholem v rámci struktur k ochraně skutečného vlastníka. Jelikož ve všech případech, a to jak v rámci jednotlivých společností, tak i v případě složitých firemních struktur, je bankovní účet tím nejzranitelnějším místem co se týká ochrany soukromí zúčastněných osob. Z logiky věci je totiž nutné pro otevření bankovního účtu učinit kroky, které nelze skrýt či chránit prostřednictvím jiné osoby.

Založení anonymního bankovního účtu

I anonymní účet v bance musí být zřízen konkrétní osobou. Tato osoba je tedy zřizovatelem účtu a pakliže není majitelem společnosti, musí být specifikováno, jaký má daná osoba vztah k této společnosti. Totožnost zřizovatele účtu logicky skrýt nelze. Je ovšem možné otevřít účet skrze osobu, která bude s účtem nakládat. Nicméně poté je nutné ošetřit mnoho důležitých věcí, především přístupy k účtu a nakládání s ním.

anonymní bankovní účet

Je tedy nutná důvěra mezi zřizovatelem účtu a skutečným vlastníkem společnosti. Jelikož má-li zřizovatel plný přístup, může účet společnosti ovládat podle své libosti. K anonymnímu účtu může mít přístup rovněž více lidí a současně lze k účtu jmenovat i více obmyšlených osob.

Obmyšlené osoby jsou takové, které pak mají právo k nakládání s bankovním účtem. Vždy je však nutné vědět, že každá z označených osob musí předložit doklady a požadované dokumenty. Čili v tomto případě nemůže být řeč o vysoké míře anonymity.

Jak založit bankovní účet v zahraničí? Co se týká anonymního osobního účtu, tento je možný otevřít v konkrétních finančních společnostech v zahraničí, které však nelze označovat za banky. Nicméně i zde je nutné poskytnout informace o zřizovateli účtu.

Důvěra je však i zde na místě. Vzhledem k výše uvedenému není tedy možné otevřít v bance účet bez poskytnutí jakýchkoliv dokladů totožnosti či informací o zúčastněných osobách. Opačné tvrzení je pouze všeobecně rozšířeným omylem.

Proč využívat anonymní bankovní účet?

Důvody pro otevření anonymního bankovního účtu je několik. Pro příklad můžeme uvést:

  • Ochrana Vašich informací – jeden, ze základních pilířů této služby. Ve srovnání s českým právním prostředím mají zahraniční banky zpravidla vyšší a přísnější ochranu osobních údajů jejich klientů.
  • Multiměnové možnosti – offshorové účty nabízejí otevření podúčtů v různých měnách. To lze využít pro měnovou diverzifikací a pohodlnější transakce do dalších zemí s rozdílnou měnou.
  • Bezpečné místo pro Vaše finance – strategické umístění bank, které nabízejí offshorové účty, Vám dává příležitost využít bezpečnosti k ochraně finančních prostředků před třetími stranami.
  • Jednoduchá obsluha – peníze, i přes velkou vzdálenost, máte stále při ruce. Jak při založení, tak i během následného využívání účtu není potřeba osobní návštěvy v bance. Samozřejmostí je tedy internet banking, některé offshorové banky mají také mobilní aplikaci.

Kontaktní formulář

Zajímá Vás více?

Komplexnost

Založení společnosti, její usídlení, doručení apostilované dokumentace, vedení účetnictví. Vše pod jednou agenturou.

Podpora

Máte zahraniční společnost a nevíte, zda máte splněné všechny zákonné povinnosti? Pomůžeme s kontrolou a dodržením všech požadavků ze strany státu.

Management

Nejste spokojení s fungováním Vašich ředitelů? Nedodržují termíny? Zkuste nás.

Férová cena

Máte již svou offshore společnost? Chcete lepší podmínky? Změňte svého registračního agenta.

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme