• Úvod
  • Založení účtu ve Švýcarsku

Založení účtu ve Švýcarsku

Švýcarsko bylo po dlouhá desetiletí známé ochotou zajistit svým bankovním klientům vysokou míru diskrétnosti, můžeme říci až anonymity. Se vzrůstajícím tlakem ze strany zejména Evropské Unie a USA a po četných skandálech švýcarských bank se však zavedený systém mění a založení účtu ve Švýcarsku již nebude podléhat stejným pravidlům.

V květnu 2018 má navíc vstoupit v účinnost dohoda mezi Evropskou Unií a Švýcarskem o automatické výměně informací o švýcarských bankovních účtech. Vzhledem ke švýcarskému systému přímé demokracie je ovšem možné, že tato dohoda bude zamítnuta v referendu.

založení bankovního účtu ve švýcarsku

Jestliže dohoda v platnost vstoupí, hlavní motivací pro založení bankovního účtu ve Švýcarsku již nejspíš nebude zaručení anonymity majitele účtu, neboť v souladu s ní budou švýcarské banky předávat informace o majitelích kont, jejich adresách, uložených částkách apod.

Oproti jiným evropským bankovním systémům to však nebude žádný rozdíl, spíše naopak, jedná se o přiblížení evropskému standardu.

Výhodné založení účtu ve Švýcarsku

Švýcarský bankovní systém je velmi stabilní, úspěšný a výkonný (činí cca 10 % HDP). Rozhodnete-li se zde podnikat, založení účtu ve Švýcarsku bude jistě prvním krokem. Ač je švýcarský systém poměrně komplikovaný a z daňového hlediska náročný (odděluje se federální, kantonální a obecní úroveň), může být v konečném výsledku i tak daňově přijatelnější a výhodnější než v mnoha jiných evropských státech.

Jak založit bankovní účet ve Švýcarsku

Založení účtu je možné:

  • v jedné ze dvou velkých bank (Union Bank of Switzerland – UBS, Credit Suisse)
  • v kantonální bance
  • regionální bance či spořitelně
  • nebo učinit úložku v družstevně organizovaných výpůjčních pokladnách

Do bankovního sektoru ve Švýcarsku se řadí i banky švýcarského práva v zahraničních rukách.

Celkově je švýcarské bankovnictví dosti rozmanité a s výběrem vhodné finanční instituce i s tím, jak založit účet ve Švýcarsku, je dobré si nechat poradit.

Rádi Vám poskytneme informace ohledně založení švýcarského bankovního účtu i pokud vás zajímá založení firmy ve Švýcarsku, podělíme se s Vámi o naše zkušenosti s jednotlivými bankami a provedeme Vás celým procesem založení účtu.

založení bankovního účtu ve švýcarsku

Zajímá Vás více?

Komplexnost

Založení společnosti, její usídlení, doručení apostilované dokumentace, vedení účetnictví. Vše pod jednou agenturou.

Podpora

Máte zahraniční společnost a nevíte, zda máte splněné všechny zákonné povinnosti? Pomůžeme s kontrolou a dodržením všech požadavků ze strany státu.

Management

Nejste spokojení s fungováním Vašich ředitelů? Nedodržují termíny? Zkuste nás.

Férová cena

Máte již svou offshore společnost? Chcete lepší podmínky? Změňte svého registračního agenta.

Parker & Hill

Spolehlivě & rádi Vám pomůžeme